Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Klaus: Schillerová není jediná, co neumí anglicky! Foldyna házel proti Novotnému ramena

  V posledních dnech je velkým tématem v České republice úroveň znalosti anglického jazyka ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Ta se sice bije do prsou, že se domluví dobře, ale nedávno ji zaskočila redaktorka CNN Prima News, vybalila na ni angličtinu a Schillerová vzala nohy na ramena! Zastání našla ministryně u předsedy Trikolóry Václava Klause mladšího. „Není jediná, vzpomeňte na expremiéra Sobotku,“ řekl nám Klaus, který se v rozhovoru pro Expres.cz věnoval také ostře sledovanému sporu mezi Jaroslavem Foldynou (SPD) a řeporyjským starostou Pavlem Novotným (ODS).

  Angličtina ministryně financí Aleny Schillerové ze začala řešit poté, co Hospodářské noviny uveřejnily článek o její neúčasti na videokonferencích o rozdělování peněz kvůli nedostatečné angličtině. Poté se na internetu objevila videa, z nichž je očividné, že Schillerová si s angličtinou rozhodně netyká.

  Vrcholem této „kauzy“ bylo, když Schillerovou překvapila reportérka CNN Prima News, která položila svůj dotaz v angličtině. Ministryně nereagovala a okamžitě odešla.

  „V angličtině nejsem nejlepší na světě. Taky jsem o sobě nikdy netvrdila, že mluvím anglicky, jako když bičem mrská. Koneckonců před rokem 1989 jsme museli povinně biflovat jiné jazyky. Proto na sobě velmi tvrdě pracuji a poctivě se doučuji. I díky tomu a svému skvělému týmu zvládám náročnou práci ministryně financí nejen doma, ale i v Bruselu,“ uvedla na svém Facebooku Schillerová, která kvůli neznalosti angličtiny teď čelí na sociálních sítích velkému posměchu.

  14.května 2020 v 17:23, příspěvek archivován: 16.května 2020 v 09:23

  Jasně, v angličtině nejsem nejlepší na světě. Taky jsem o sobě nikdy netvrdila, že mluvím anglicky, jak když bičem mrská. Koneckonců před rokem 89 jsme museli povinně biflovat jiné jazyky Proto na sobě velmi tvrdě pracuji a poctivě se doučuji ♀️ I díky tomu a svému skvělému týmu zvládám náročnou práci ministryně financí nejen doma, ale i v Bruselu

  Není jediná, vzpomeňte na Sobotku a jeho angličtinu, říká Klaus

  Zastání ovšem ministryně našla u předsedy Trikolóry Václava Klause mladšího. Tomu na Ministerstvu financí vadí úplně jiné věci než to, že Schillerová neumí anglicky.

  „Já si myslím, že je strašný průšvih, že vláda tiskne nekryté peníze a že nešetří. Místo toho, aby se zrušila inkluze, zjednodušily se dávky, aby lidé pracovali produktivně, to jsou věci, které mi na Ministerstvu financí vadí. To, jak ji zkouší redaktor z angličtiny, to je zbytečné,“ řekl Expresu Klaus.

  „Samozřejmě je dobře, když se ministr dokáže alespoň rámcově někde domluvit, patří to k základnímu vzdělání, maturita z cizího jazyka je povinná. Ale takové to, že na vás vybafne redaktor a zkouší vás... To bych se jí trošku zastal. Není jediná,“ dodal syn bývalého prezidenta a připomněl například videa s expremiérem Bohuslavem Sobotkou, jehož angličtina také byla „čengliš“. 

  Václav Klaus mladší během rozhovoru s redaktorem Expres.cz.

  Václav Klaus mladší během rozhovoru s redaktorem Expres.cz

  Foldyna ze sebe dělal boxera, měl do toho jít!

  Václava Klause mladšího jsme se také zeptali na střet řeporyjského starosty Pavla Novotného a Jaroslava Foldyny z SPD. Ti dva se dlouhodobě nemají příliš v lásce a urážejí se na sociálních sítích. 

  Nedávno se ale střetli tváří v tvář v Aréně Jaromíra Soukupa a málem došlo k bitce. Novotný Foldynu neustále provokoval, říkal mu „koště“, Foldyna ztrácel nervy a Novotnému zase vyhrožoval, že „nechá zhasnout“.

  „Neviděl jsem to, ale dokážu si to představit. Podle mě ten Foldyna neuspěl, když dělá ze sebe boxera a vyhrožuje tam, měl do toho jít. Takhle to bylo, že pan Novotný se mu vysmíval a urážel ho. Nevím, co z toho SPD má za body,“ míní Klaus, který se poté věnoval speciálně Pavlu Novotnému, jenž hodlá kandidovat v příštích volbách do Poslanecké sněmovny a bude pravděpodobně pro Klause přímým konkurentem.

  „U toho pana Novotného mi přijde zvláštní, že ve starších videích říká, že je bulvární novinář, morálka mu je jedno a jde mu o peníze, že Ivetu Bartošovou uštve k smrti a ještě na tom bude vydělávat. Je zvláštní, že nějaká strana si takovéhoto člověka pak vezme, aby lidem sliboval něco skutečného. Jestli to tehdy myslel z legrace, nebo to myslí z legrace teď... Já budu kandidovat v Praze proti němu, uvidíme, ke komu se voliči přikloní,“ říká Klaus.

  Na celý rozhovor s Václavem Klausem se podívejte ve videu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

  Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

  Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

  Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz