Učitel pokáral hajlujícího žáka, dostal za to pokutu a bojí se výhrůžek

Žák hajloval, učitel mu dal za vyučenou. (ilustrační foto) | foto: Profimedia.cz

Bizarní situace se stala na základní škole v Plánici na Klatovsku. Žák zde hajloval a jeho učitel se s ním vypořádal po svém. Kvůli tomu teď má ale jen problémy!

Drzý a nejspíše historii neznající školák na základní škole v Plánici na Klatovsku začal napodobovat nacistický pozdrav. Hloupý vtípek vůbec nepochopil zkušený učitel, který ho podle svých slov chytil za bradu, žák ovšem tvrdí, že od kantora dostal „facana“. A to se vůbec nelíbí jeho příbuzným.

Učitel chtěl nejspíše žákovi vyčinit za nechutné gesto, teď z toho má ale celou řadu problémů. Musel se žákovi omluvit a čeká ho dokonce pokuta, navíc se incidentem začala zabývat policie. Hrozí hrdinskému učiteli dokonce nějaký další postih?

V průběhu provedeného prověřování jsme zjistili, že nedošlo k fyzickému napadení ze strany muže vůči nezletilému chlapci. Muži byla ze strany zaměstnavatele uložena sankce,“ řekla pro Blesk.cz policejní mluvčí Dana Ladmanová.

V neprospěch zkušeného učitele hraje výpověď bratra „napadeného“ žáka, který se vyjádřil jasně: „On nehajloval, jen vykřikoval to, co všichni ostatní, ale ruku nezvedal. Chtěl jen zapadnout mezi spolužáky. Učitel na něj ale neměl co sahat!“

Bratr neposlušného žáka také uvedl, že učitel se neomluvil své „oběti“ z očí do očí. „Byl za naším otcem a omlouval se jemu, my chceme, aby to řekl přímo bratrovi,“ řekl bratr žáka základní školy.

Učiteli vyhrožují chlapcovi příbuzní

Aby toho nebylo málo, tak na policii se nakonec obrátil také sám učitel. Měl totiž strach z chlapcových příbuzných!

První výhrůžky byly vzneseny osmnáctiletým mužem a o čtyři dny později dvaatřicetiletým mužem. Oba uvedení jsou v příbuzenském vztahu vůči nezletilému,“ uvedla pro Blesk.cz policejní mluvčí Ladmanová.

O vyhrožování ovšem nic neví bratr „napadeného“ žáka.Nikomu jsme nic takového neříkali, nechtěli jsme, aby se to nějak dotklo školy, jen jsem chtěl pro bratra omluvu. Vše se ale obrátilo proti nám,“ řekl pro Blesk.cz dvaatřicetiletý muž.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:46 27. srpna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  41
 • Tvl
  27
 • Cože
  15
 • Super
  12
 • Haha
  12
 • Sladký
  10
Komentáře

Mohlo by vás zajímat