jít naiDNES.cz

Král bitkařů a podvodník s hypotékami míří do Sněmovny. Podpoří Úsvit!

Tommy Robinson přijede do Prahy na pozvání Úsvitu. | foto: facebook

Britský násilník Tommy Robinson zavítá na pozvání Úsvitu do Prahy. Rváč, který proplul několika extrémistickými skupinami, má stranu podpořit v krajských volbách.

Před nedávnem Úsvit šokoval tím, že angažoval růžovou barbínu Dominiku Myslivcovou, která dodnes nebyla schopná zformulovat svůj program jinak, než že nechce černou budoucnost, ale růžovou.

Teď si podle Lidových novin Úsvit do Prahy pozval jednoho z největších anglických bitkařů. Tommy Robinson, který vede britskou odnož protiislámského hnutí Pegida UK, odmítá, že by jako hooligans sympatizoval s neonacisty. Britská média ale tvrdí, že má protižidovské a protimuslimské názory.

Muž, který se ve skutečnosti jmenuje Stephen Christopher Yaxley-Lennon, má trestní rejstřík barvitější než laky na nehty, které má doma Dominika Myslivcová.

Za drsnou fotbalovou bitku byl v roce 2010 odsouzen k obecně prospěšným pracím. O rok později dostal tři měsíce za to, že dal „hlavičku“ kolegovi z protimuslimské Evropské ligy obrany.

V říjnu 2012 vyfasoval 10 měsíců za to, že vycestoval do USA na cizí pas. Rok a půl nepodmíněně dostal o dva roky později za úvěrový podvod kvůli hypotéce. Letos byl vyveden z hospody v Cambridgi, protože tam prý chtěl rozpoutat bitku s fotbalovými fanoušky.

Svým profilem ale Robinson nijak nevybočuje z řady vůdců protiislámské Pegidy. Její německý šéf Lutz Bachmann, který od Úsvit rovněž dostal minulý rok pozvánku do Prahy, si v minulosti odseděl dva roky ve vězení obchodování s drogami a sám nesmí volit a zastávat jakýkoliv veřejný úřad.

Pomůže Úsvitu, že si do Prahy zve kriminálníky?

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:51 pátek 20. ledna 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  16
 • Trapas
  15
 • Sladký
  12
 • Super
  11
 • Haha
  11
 • Cože
  10
Komentáře