jít naiDNES.cz

Okamura a jeho politické zlo: Popřel osvobození Plzně vojsky USA, lže o Turecku

Tomio Okamura je ukázkový populista. Říká svým voličům jen to, co chtějí slyšet, aby si tak zajistil jejich hlasy. Momentálně třeba to, že Američané neosvobodili Plzeň nebo že jeho strana je proti spolupráci s Tureckem, ač její místopředseda vede ve sněmovně skupinu právě pro dobré vztahy s Turky. | foto: iDNES.cz

Tomio Okamura se snaží nahnat politické body kde se dá. Nebojí se ani té nejhrubší formy populismu a často jen říká to, co si myslí, že jeho voliči chtějí slyšet. V současné době se po ohlášení spojenectví se Zemanovci uchyluje k obdivování Ruska, kvůli čemuž se nebojí ani přepisovat dějiny a veřejně kritizuje dohodu s Tureckem, ačkoliv místopředseda jeho strany vede parlamentní skupinu pro přátelství s Tureckem.

Tomio Okamura platí v českém politickém rybníčku za jednoho z největších populistů vůbec. Jeho volebním programem je většinou jen to, co zrovna momentálně pálí tu část společnosti, která by Okamuru mohla volit, a že se pro hlasy nebojí ničeho dává Tomio neustále najevo.

Okamura převléká kabát rychleji než nindža

Okamura začínal jako odpůrce Romů a s měnící se náladou ve společnosti přešel k nenávisti k muslimům.

Svou tehdejší stranu Úsvit přímé demokracie s antiislámskou mantrou dovedl až do sněmovny a následně kvůli korupční kauze Úsvit opustil a založil si novou stranu Svoboda a přímá demokracie.

Jelikož SPD poněkud propadávají volební preference, rozhodl se Okamura v nadcházejících krajských volbách pro spojení se Stranou práv občanů, dříve známou jako Zemanovci.

Odpor k islámu a migraci je oběma stranám společný, SPO však vede v neskrývaném obdivu Ruska. To ale není nic, co by Okamura nedokázal dohnat.

Tomio se v rámci podpory Ruska rozhodl podpořit průjezd putinovských Nočních vlků Českem a jeho odpůrce označil za produkt protiruské propagandy. Adorace současného Ruska ale byla Okamurovi málo a tak neváhal ani přepisovat dějiny.

Plzeň neosvobodila Amerika!

V rozhovoru pro server Parlamentní listy Okamura před blížícími se oslavami konce druhé světové války prohlásil, že Američané vlastně nikdy neosvobodili Plzeň a jen se svezli na vlně úspěchů Rudé armády a přišli rovnou už do svobodného města.

V Plzni mají ulici Americká s památníkem na den osvobození. Podle Okamury asi...

V Plzni mají ulici Americká s památníkem na den osvobození. Podle Okamury asi omylem.

Kromě podpory Ruska Okamurova SPD ještě velmi hlasitě kritizuje dohodu EU s Tureckem ohledně bezvízového styku a prezentuje Turecko jako hrozbu pro českou bezpečnost.

Co už ale voličům nikdo neřekne je skutečnost, že místopředseda SPD Radim Fiala je předsedou meziparlamentní skupiny pro přátelství právě s Tureckem.

Hlasy ve volbách jsou totiž pro Okamuru vždy na prvním místě.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:06 2. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  29
 • Super
  19
 • Cože
  9
 • Haha
  8
 • Sladký
  7
 • Tvl
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře