Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Okamura zaútočil na redaktorku Rozhlasu! Prý málo sdílela smutek nad znásilněním Češky

  Okamura si honí slávu na znásilnění migrantem a veřejně zaútočil na redaktorku Českého rozhlasu. | foto: Facebook

  Předseda SPD Tomio Okamura (46) na svém Facebooku upozornil na případ znásilnění šestnáctileté dívky u Lukavce údajně africkým přistěhovalcem. Redaktorka Českého rozhlasu Zdeňka Trachtová požádala Okamuru o zdroj informace o tom, že pachatelem byl migrant vyhoštěný z Německa. Místo odpovědi se dočkala od politika drsné reakce. Nenávistné komentáře schytala i od jeho fanoušků.

  Tomio Okamura na svém facebookovém profilu sdílel fotografii redaktorky Českého rozhlasu Zdeňky Trachtové a se svými fanoušky se podělil o příběh, jak probíhal rozhovor.

  „To už je fakt síla,“ navnadil své podporovatele nejprve Okamura.

  Politika zaskočilo, že novinářka nebyla na stejné vlně jako on. 

  „Myslel jsem si, že v rozhovoru tento čin odsoudíme a budeme se bavit o příčinách a návrzích řešení,“ uvedl Okamura, který prý místo toho čelil útoku ze strany mladé redaktorky.

  „Deset minut v rozhovoru na mě jen útočila, co jsem si to prý dovolil, že jsem napsal, že se jedná o migranta z Afriky! A že prý tím, že jsem o tomto činu jako první včera napsal na sociální síti a odsoudil jsem to, tak prý vzbuzuji strach vůči migrantům,“ napsal dále populární politik.

  Nejvíce zarážející na Okamurově příspěvku je zajisté věta: Myslel jsem si, že v rozhovoru tento čin odsoudíme.“

  Předseda hnutí SPD si redaktorku nejspíše spletl s nějakým svým zarytým podporovatelem, který vede amatérský blog zabývající se zrušením schengenského prostoru.

  Profesionální novinářka si těžko bude spolu s politikem notovat a nadávat na migranty. Chtěla se pouze dozvědět, z jakých zdrojů Okamura čerpal, když jako první na sociální síť vypustil, že se jednalo o afrického migranta. 

  Prostě dělala jen svou práci. To je ale pro Okamuru naprosto nepřípustné.

  „Má vůbec zpravodajství Českého rozhlasu smysl? Za sebe říkám, že nemá. Redakce je prošpikovaná bezcitnými sluníčkáři a vítači migrantů, které si nuceně musíme platit formou koncesionářských poplatků. Nejlepší by bylo poplatky zrušit,“ ulevil si dále Okamura, který své fanoušky také vyzval, aby do Rozhlasu napsali e-mail.

  Pod příspěvkem se začaly množit nejenom nenávistné komentáře směrem k Českému rozhlasu, ale také velice nechutné urážky k samotné redaktorce, jejíž snímek Okamura zveřejnil.

  „Tady tu kachnu by si mělo vypůjčit tak alespoň pět těch hodných migrantů s třiceticentimetrovými pt*ky. A asi by mluvila jinak,“ napsal například pan Kamil.

  „Deset takových neg*ů na tebe! Hned bys přestala blbě žvanit,“ přilil olej do ohně pan František.

  Ve čtvrtek ráno přispěchalo vedení Českého rozhlasu s vyjádřením k rozhovoru s Tomiem Okamurou.

  „Český rozhlas se důrazně ohrazuje proti nařčením, která se objevila na facebookovém profilu místopředsedy Poslanecké sněmovny a předsedy SPD Tomia Okamury,“ uvedl generální ředitel ČRo René Zavoral.

  „Redaktoři postupovali zcela v souladu s běžnými standardy. Začali zjišťovat okolnosti činu, kontaktovali Policii ČR, státní zastupitelství, ale také redakci Deníku, který přinesl informaci, že pachatelem je muž z Afriky o pár hodin dříve vyhoštěný z Německa. Oficiální zdroje tuto informaci popřely. Policie ČR uvedla, že k žádnému vyhoštění občanů severní Afriky do České republiky nedošlo. Informaci, že šlo o afrického imigranta propuštěného z výkonu trestu v Drážďanech, uvedl na svém facebookovém profilu i místopředseda Poslanecké sněmovny PČR Tomio Okamura. Proto jsme požádali naši zpravodajku ve Sněmovně, zda by jí mohl tato zjištění potvrdit a uvést zdroje, ze kterých čerpal,“ pokračoval Zavoral, podle něhož se redaktorka Okamury ptala velmi slušně a profesionálně. 

  Politik ale prý hned po první otázce přešel do útoku a začal kritizovat práci některých médií, zejména Českého rozhlasu.

  „Naprosto odmítáme tvrzení předsedy SPD Tomia Okamury, že bychom tento trestný čin jakkoliv bagatelizovali,“ zakončil Zavoral, podle kterého Okamurovo vyjádření porušuje demokratické principy.

  Na prohlášení Zavorala zatím Okamura nereagoval. Vzhledem k tomu, že je politik dlouhodobým kritikem veřejnoprávních médií, dá se očekávat, že tato přestřelka bude mít pokračování.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 14:43 pátek 18. října 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   173
  • Trapas
   70
  • Sladký
   25
  • Tvl
   25
  • Cože
   22
  • Haha
   19

  Byla jsem první originální andílek, znovu už bych to nechtěla, řekla Peštová o své kariéře