Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Teror v Nice: Útočník uřízl dvěma lidem hlavu za pokřiku Alláhu akbar! Několik dalších pobodal

  V Nice došlo k dalšímu útoku. | foto: Twitter

  Francouzským městem Nice otřásl další teroristický útok. Pachatel s nožem zabil nejméně tři lidi, několik dalších zranil. Podle serveru Mail Online dvěma obětem uřízl hlavu. Vše se odehrálo v místní bazilice Notre-Dame právě ve chvíli, kdy začala mše. Podle starosty přitom muž křičel Alláhu akbar.

  „Všechno nasvědčuje tomu, že došlo k teroristickému útoku přímo v srdci baziliky Notre-Dame,” prohlásil podle stanice BBC starosta Nice Christian Estrosi.

  Později upřesnil, že útočník křičel již zmíněnou muslimskou frázi pro oslavu Alláha a skutečně tedy o další z řady teroristických útoků šlo.

  Starosta nejprve informoval o jedné oběti před kostelem, později bohužel počet mrtvých musel aktualizovat.

  „Jsem znepokojen, tři mrtví včetně dvou přímo uvnitř katedrály,“ napsal Estrosi.

  Dvěma obětem včetně jedné ženy byla uříznuta hlava, informuje server Mail Online. Jedním z mrtvých je strážce katedrály.

  Útočník si podle serveru počkal, až v katedrále začne v 9 hodin ráno mše. Pak udeřil. Krátce nato na místo dorazila policie a začala přestřelka, během níž byl pachatel postřelen. Aktuálně je v nemocnici.

  Útok přichází jen dva týdny poté, co v Paříži fanatický čečenský muslim na ulici uřízl hlavu učiteli, který žákům přednášel o svobodě slova a ukazoval jim karikatury proroka Mohameda.

  Nice nečelí teroru poprvé. Právě na tamější vyhlášené riviéře došlo v roce 2016 k masakru, kdy terorista najel nákladním vozem do lidí oslavujících den dobytí Bastily. Obětí bylo 86, zraněných 400.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Proč je Eva Burešová tak hubená? Promluvit ji donutila Prachařová s anorexií

  Premium Herečka Eva Burešová (27) se zastala Mariany Prachařové (26), která přiznala anorexii. Hvězda Slunečné je ale sama kost...

  Měli lepší stroje Sověti, nebo Američané? O jednom neobyčejném souboji

  Premium Když autu dojde palivo těsně před čerpací stanicí, můžete ho k ní dotlačit. Ale co dělat, když se totéž stane letadlu...

  Manažer postavil srub uprostřed chráněné oblasti. Tvrdí, že to je posed

  Premium Nejprve tvrdil lidem, že je to seník. Když se o jeho stavbu začaly zajímat úřady, prezentoval ji jako posed. Ve...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 24. listopadu 2020, svátek má Emílie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

  jít naiDNES.cz