Šance pro Terezu? Politik dostal doživotí za prodej 500 kg drog. Soudkyně ho osvobodila

Pákistánský politik Hanif Abbasi (na plakátu) se dočkal svobody. Dočká se i Tereza? | foto: Koláž Expresu

Za pašování devíti kilogramů heroinu vyfasovala Češka Tereza Hlůšková (22) osm let a osm měsíců v pákistánském kriminále. Dívka před pár dny prostřednictvím svého právníka oficiálně podala odvolání a stále věří ve svobodu. Mnozí její víru považují za naivitu. Velkou míru naděje ale Tereze dala její nová soudkyně, která bude o odvolání rozhodovat. Ta totiž osvobodila muže, který původně dostal doživotí za prodej více než 500 kilogramů drog.

Tím osvobozeným mužem byl pákistánský politik a obchodník Hanif Abbasi. Ten byl svého času i ministrem, před lety se ale dostal do velkých problémů. 

Podle serveru Blesk.cz byl obviněn, že jeho farmaceutická firma Gray Pharmaceutical prodala pět set kilogramů drogy efedrin pašerákům drog. Firma ale drogu v roce 2010 získala pro farmaceutické účely. Efedrin se používá k výrobě pervitinu.

Abbasi loni v červnu vyfasoval doživotí a ještě k tomu pořádně tučnou pokutu. Ve vězení žil ale úplně jiný život než ostatní vězni. Bydlel sám, pochutnával si na mnohem kvalitnějších pokrmech a také měl na cele televizi.

Abbasi byl ale minulý čtvrtek z věznice propuštěn. Zajímavé je, že v jeho případu rozhodovala stejná soudkyně, která bude řešit odvolání Češky Terezy Hlůškové

Hanif Abbasi (na plakátu) je pákistánský politik a obchodník. Za prodej 500 kg...

Hanif Abbasi (na plakátu) je pákistánský politik a obchodník. Za prodej 500 kg drog vyfasoval doživotí. Teď byl ale osvobozen.

Pro mladou dívku z Uherského Hradiště může být výše uvedený případ nadějí. Nutné je ale zmínit také obrovský rozdíl mezi oběma odsouzenými. 

Zatímco Abbasi má v zemi velký politický vliv, který mu nejspíše k osvobození výraznou měrou pomohl, Tereza Hlůšková je v Pákistánu vnímána jako cizinka-modelka, co pomáhala distribuovat smrtící drogu dál do světa. Před kauzou ji tam navíc nikdo neznal. 

I přestože se do ní zakoukalo už několik mužů, těžko se dá očekávat, že by Češka našla zastání u skutečně vlivných Pákistánců a dočkala se podobného příběhu jako výše zmíněný politik a obchodník.

Na druhou stranu to ale vypadá, že co se týče pákistánského právního systému, není nikdy nic jisté. Odvolací soud s dívkou, kterou loni 10. ledna zadrželi celníci na letišti v Láhauru, začne podle našeho zdroje začátkem září. 

Komentáře

Mohlo by vás zajímat