Vstanu, přežiju, usnu! Uvězněná Tereza popsala svůj režim v Pákistánu

Tereza zažije ty nejsmutnější Vánoce. | foto: Arshad Ali/Expres.cz

Bez rodiny, bez dárků a bez pověstného klidu a míru. Takové vánoční svátky čekají Terezu Hlůškovou (22). Češka, která je v Pákistánu obviněna z pašování heroinu, se smiřuje s tím, že oslaví Štědrý den v base. Dívka z Uherského Hradiště teď zaslala dopis do redakce Blesku a v něm píše o tom, že ji čekají ty nejhorší Vánoce v životě.

Češka Tereza je v Pákistánu už téměř rok. Zadržena byla 10. ledna na letišti v Láhauru. Celá kauza připomíná nekonečný seriál. U soudu byla podle našeho zdroje více než stokrát. Ona ale i přesto pevně věří v to, že vše brzy skončí.

„Myslím, že brzy bude konec. Jak ale soudce rozhodne, ví jen bůh,“ napsala Tereza Hlůšková v exkluzivním dopisu pro redakci Blesku.

Za pašování devíti kilogramů heroinu Tereze hrozí tvrdý trest. Největší strach má ale mladá Češka z toho, že nestráví Vánoce se svou rodinu, ale bude Štědrý den slavit v pákistánské vazební cele.

„Modlím se ve vánoční zázrak. Pokud budu ‚slavit‘ v base, budou to ty nejhorší Vánoce v mém životě,“ vzkázala Tereza.

Obviněná dívka se dále rozepsala o tom, jak to funguje ve věznici, kde už se několik měsíců trápí. 

„Není to prostředí, kde by byl člověk šťastný, ale zvládám to. Ve vězení je pár žen a dětí, po kterých mi bude smutno. Přáteli bych je ale asi nenazývala. Denně nám servírují tzv. roti, což je placka z mouky a vody. K tomu jsou fazole, hrách nebo čočka,“ napsala.

Na závěr ještě Tereza popsala svůj denní režim ve vězení: „Vstanu, přežiju, usnu.“

Je otázkou, kolikrát ještě tento rituál bude muset Tereza zopakovat. Češku Terezu Hlůškovou zadrželi pákistánští celníci 10. ledna na letišti v Láhauru. V jejím zavazadle našli devět kilogramů heroinu. I přestože se zpočátku zdálo, že krutý trest mladou dívku nemine, tak nedávno svitla naděje a soudce údajně smetl ze stolu nejnovější návrhy státního zástupce a uvedl, že důkazy byly vykonstruované.

Terezin obhájce dokonce své klientce slíbil Vánoce v Česku. Jeho slib ale nejspíše zůstane nenaplněný.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:57 19. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  33
 • Trapas
  22
 • Super
  20
 • Cože
  13
 • Sladký
  10
 • Tvl
  10
Komentáře