Nervozita, prázdné výrazy: Klíčový soud s Terezou odložili, právník měl moc práce!

Už několik týdnů to vypadá, že se soud s heroinovou pašeračkou Terezou chýlí ke konci. Soudce ovšem jednání stále jako na běžícím pásu odročuje. Značný posun však nastal v pondělí, to totiž konečně přišla řada na výslech klíčového svědka – celníka, který byl přítomen zadržení pašeračky. Jenže úterní soud už zase musel být odložen, protože její právník měl příliš práce! Tereza, kterou už zcela zjevně sžírá nervozita, si tak mezitím může chystat závěrečnou řeč.

Neustálé odkládání soudu pro malicherné důvody, jakými byly třeba kriketový turnaj ve městě či soudcova dovolená, způsobilo, že si pašeračka Tereza již brzy odškrtne první rok v pákistánské base. 

O osudu zatím jasno vůbec nemá, přestože jí soudce už v létě sliboval, že případ rozlouskne co nejdříve.


Nyní se ovšem zdá, že se dvaadvacetiletá blondýnka z Uherského Hradiště konečně brzy dočká rozuzlení. V pondělí proběhl další soud, kde po dalších peripetiích konečně promluvil klíčový svědek. Byl jím celník, který Terezu s devíti kilogramy heroinu na letišti v Láhauru zadržel.

„Pondělní jednání zahrnovalo zejména výslech pracovníka celní správy ze strany advokáta české občanky. Soudce následně nařídil další stání na úterý,“ řekla Expresu mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová s tím, že Terezin obhájce zahltil svědka řadou doplňujících otázek.

Jenže úterní soud musel být opět, stejně jako řada předchozích, odročen. A nad důvodem znovu zůstává rozum stát - ačkoliv Terezin proces vrcholí, on dal přednost jinému případu!

„Soudní stání bylo přeloženo na zítra, protože se její advokát nemohl dostavit. Byl u jiného soudního jednání,“ prozradila nám Lagronová.

Pokud opět nedojde k neočekávané události, soud by mohl být v řádu několika dnů či maximálně týdnů vyřešen. Při příchodu k pondělnímu soudu bylo znát, že kvůli tomu Tereza začíná být značně nervózní. 

Teď ji čeká složitý úkol. Pomalu si již musí začít chystat závěrečnou řeč, která by mohla obměkčit soud.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:01 6. března 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  14
 • Tvl
  13
 • Haha
  9
 • Super
  8
 • Cože
  7
 • Sladký
  5
Komentáře

Mohlo by vás zajímat