jít naiDNES.cz

Stropnický ve hře osahává a vášnivě líbá zakrváceného přítele!

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík na svůj zámek vydělávají v divadle. Hra Úplné zatmění je plná pikantností! | foto: Profimedia.cz

Mnoho lidí se podivovalo nad tím, z čeho bývalý šéf Strany zelených Matěj Stropnický hodlá splácet koupi zámku v Osečanech, který si pořídil se svým přítelem Danielem Krejčíkem. Odpověď přišla nyní: Stropnický si odbyl premiéru v divadelním představení Úplné zatmění, kde spolu s Krejčíkem hrají zamilované básníky Paula Verlaina a Arthura Rimbauda. A chvílemi jde o hodně pikantní představení!

Na zámku v Osečanech na Sedlčansku je čekají ještě roky práce a hromada investovaných peněz, politickou kariéru však Matěj Stropnický už před časem pověsil na hřebík. Z čeho tedy plánuje honosné hnízdo lásky platit?

Řešení se přímo nabízelo. Stropnický zmobilizoval herecké geny, které zdědil po otci Martinovi, a protože se jeho přítel Daniel Krejčík věnuje divadlu, nejspíš oběma dohodil společný kšeft v pražské La Fabrice.

„Já bych si na to samozřejmě sám netroufl, protože jsem divadlo kromě kdysi ve škole nikdy nehrál. Ta práce je strašně těžká, musíte předstoupit se všemi emocemi, které máte i nemáte. Ve svém požehnaném věku bych si do toho sám bez Dana netroufl,“ řekl Stropnický pro Top Star magazín.

Došlo dokonce i na hodně intimní osahávačku!

Došlo dokonce i na hodně intimní osahávačku!

Oba dva hrají hlavní role v představení Úplné zatmění, které se inspirovalo ve stejnojmenném filmu s Leonardem DiCapriem z roku 1995. 

Stropnický ztvárňuje Paula Verlaina, který žije spokojeným manželským životem, ale začne si milostný románek s dalším básníkem, mladým a arogantním Arthurem Rimbaudem. Toho hraje právě Krejčík.

Jejich hra je plná emocí.

Jejich hra je plná emocí.

Protože Stropnický s Krejčíkem tvoří pár i v reálném životě, mezi oběma postavami to v jejich podání jiskří snad ještě víc než mezi Leonardem DiCapriem a Davidem Thewlisem ve filmu. Ve hře dojde dokonce na bláznivé scény, v nichž si oba sahají do rozkroku či se doslova zuřivě líbají.

Leonardo DiCaprio a David Thewlis ve filmu Úplné zatmění, podle něhož je...

Leonardo DiCaprio a David Thewlis ve filmu Úplné zatmění, podle něhož je divadelní hra inspirována.

„Matěj je strašně pečlivý, což na něm obdivuji, já takový vůbec nejsem. Začal si pročítat životopis Verlaina a dostal jsem od něj tři sbírky Rimbaudových veršů,“ chválí svého partnera Krejčík.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:59 neděle 26. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  130
 • Tvl
  23
 • Super
  16
 • Sladký
  16
 • Haha
  11
 • Cože
  11
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat