Kája z legendárního filmu Divoké včely: Jeho představitel náhle zemřel v 38 letech

1. března 2017
Život herce-neherce vyhasl tak tiše a náhle jako začala jeho herecká kariéra. V pouhých osmatřiceti letech zemřel Zdeněk Raušer, který se proslavil rolí Káji ve filmu Divoké včely. Tento „neherec“ naposledy vydechl minulou neděli. Jak se k filmu dostal, tak opustil tento svět. Potichu a bez velkého zájmu médií.

Velké slávy se nikdy nedočkal, možná i proto, že to nebyl „herec z povolání“. Režisér Bohdan Sláma tehdy pro svůj film Divoké včel potřeboval právě někoho takového, jako byl „obyčejný člověk“ Zdeněk Raušer.

„Postava Káji nejde hrát, proto jsem do ní obsadil neherce z Rýmařova Zdeňka Raušera,“ řekl před lety o svém objevu Bohdan Sláma.

Našel v jedné rýmařovské hospodě po asi tříletém neúspěšném hledání hlavního hrdiny - neherce. „On nám teda hlavně ze začátku vůbec nevěřil, že jsme nějací filmaři. Myslel si, že si z něj jenom někdo dělá p*del,“ vzpomíná na Raušera Sláma.

Zahrál si i ve filmu Štěstí

Ve svých dvaadvaceti letech tedy Zdeněk Raušer dostal od Slámy příležitost, o které mnoho herců sní - získal jednu z hlavních rolí v celovečerním filmu. Ztvárnil osmnáctiletiletého Káju, který je bezhlavě zamilovaný do prodavačky Božky (Vilhelmová), jenže ta už chodí s místním borcem Laďou (Pavel Liška). O čtyři roky později si, pro velký úspěch se svým talentem, zahrál i v dalším Slámově filmu Štěstí.

Zdeněk Raušer se narodil 14. srpna 1978, živil se rukama. Pracoval například i jako svářeč, později se ocitl bez zaměstnání.

Jak Raušer zemřel a proč zatím není jasné.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:57 čtvrtek 29. června 2017. Anketa je uzavřena.

  • 27
  • 22
  • 15
  • 10
  • 9
  • 9
Komentáře