jít naiDNES.cz

Senát mají jistý? Mezi favority voleb patří Kubera, Fischer a Čunek

Favority voleb do Senátu 2018 jsou Jiří Drahoš, Pavel Fischer a také Jiří Čunek. | foto: Koláž Expres.cz

I když volby do Senátu nedosahují mezi sázejícími takové obliby jako ty parlamentní nebo prezidentské, chladnými je rozhodně nenechávají. Podle bookmakerů jsou největšími favority senátoři Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a diplomat Pavel Fischer (nezávislý). Slušné šance získat pro sebe jedno z křesel mají i bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (STAN) a rektor Masarykovy univerzity v Brně Mikuláš Bek (STAN).

„Zatím nejvíce se sází na vítězství Marka Hilšera (nezávislý) v Praze 2 s kurzem 1,35:1. V mimopražských obvodech se nejvíce klientů vsadilo na Pavla Bělobrádka (KDU-ČSL), který kandiduje v Náchodě. Velkou podporu sázkařů má také mladoboleslavský Raduan Nwelati (ODS). Mezi favority je u sportovních sázkařů také hokejová legenda Vladimír Martinec na Chrudimsku. Kurz na jeho vítězství klesl z původních 15:1 na 3,5:1,“ uvedl mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava.

Sázkaři podle něj zatím vyčkávají, jak dopadne první kolo, kdy se vybírá z mnoha kandidátů. Teprve poté se jich pustí daleko větší množství do tipování kdo s koho,“ podotkl Hadrava.

Favority senátních voleb jsou Jiří Čunek (KDU-ČSL), Jaroslav Kubera (ODS) a Pavel Fischer (nezávislý). Kurzy na jejich zvolení nepřesahují 1,03:1. Kurz nižší než 1,1:1 mají ještě bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš (STAN) a Mikuláš Bek (STAN).

Sázky na volby zatím dosáhly zhruba pět milionů korun. Rekordní politickou událostí byly letošní prezidentské volby s celkovým objemem 285 milionů korun. Podle mluvčího Fortuny Petra Šraina by se sázky na senátní volby mohly dostat zhruba na desetinu.

„Senátní volby nejsou z pohledu zájmu sázkařů pochopitelně až tak atraktivní, jako jsou ty parlamentní nebo prezidentské. Přesto mají své fanoušky. Senátní volby jsou vždy zajímavé v kontextu osobností, které o tento post usilují,“ uvedl Šrain.

První kolo senátních voleb se uskuteční 5. a 6. října.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:16 31. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  6
 • Cože
  6
 • Sladký
  4
 • Haha
  3
 • Trapas
  3
 • Tvl
  3
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře