Vražda, která hýbe Anglií: Policista Sarah Everardovou zohavil a rozřezal, stopa nasvědčuje znásilnění

14. března 2021
Zmizela 3. března a rozsáhlé pátrání s napětím sledovala celá Británie. Přesně o týden později byla třiatřicetiletá marketérka Sarah Everardová prohlášena za mrtvou. Policie našla její ostatky, načež zatkla londýnského policistu Wayna Couzense. Přesnou příčinu smrti sice kriminalisté nesdělili, jenže z detailů, které unikly z vyšetřování, lze odvodit, co strašného se na místě činu stalo. Je téměř jisté, že vrah Sarah znásilnil a brutálním způsobem zohavil.

Sarah zmizela 3. března poté, co se vracela od přítele v londýnské čtvrti Clapham. 

Týden probíhalo rozsáhlé a ostře sledované pátraní, než policie 10. března oznámila smutnou zprávu, že ostatky mladé ženy našla zhruba 50 mil od místa zmizení, a to v lese u města Ashford.

V poutech policistů skončil zcela nečekaně jejich kolega. Osmačtyřicetiletý Wayne Couzens, který měl jako příslušník ochranné služby na starosti ostrahu diplomatických a parlamentních objektů, okamžitě putoval do vazby.

Wayne Couzens

Za mřížemi si veřejnosti neznámým způsobem poranil hlavu, načež musel být převezen do nemocnice. V sobotu už ale stanul před soudem a vyslechl si obvinění z únosu a vraždy. Případ začne v týdnu projednávat ústřední trestní soud.

Server Mail Online uvedl, že při neveřejném soudním jednání zazněly děsivé detaily z policejního vyšetřování. Ty naznačují, že Couzens svou oběť zvlášť brutálním způsobem zohavil a zřejmě i rozřezal.

Sarah Everardová

Sařiny ostatky policisté našli v příruční řemeslnické brašně. Nedokázali z nich ovšem nezvěstnou ženu rozpoznat. Identifikace proběhla až na základě zubařských záznamů.

Veřejnost teď spekuluje nad Couzensovým motivem, je ale velice pravděpodobné, že vražda měla sexuální podtext, ačkoliv to policie dosud neoznámila. 

Policisté našli Sařiny ostatky v řemeslnické brašně.

Jak uvedla britská média, pouhé tři dny před zmizením Sarah Everardové zavolala na Couzense policii pracovnice obsluhy fastfoodu McDonald‘s poté, co se v restauraci obnažoval. Londýnská metropolitní policie schytala kritiku za to, že oznámení na jednoho ze svých zaměstnanců údajně nijak neřešila.

Brutální vražda třiatřicetileté Sarah vyvolala celospolečenskou debatu o bezpečnosti žen v ulicích Velké Británie i celého světa. V Claphamu, kde k únosu došlo, vzniklo pietní místo, kam lidé nosí květiny.

V Claphamu se sešlo 1500 lidí.

Policisté několik demonstrantek zatkli.

Včera se tam také uskutečnilo shromáždění asi 1500 lidí, kteří za zavražděnou ženu truchlili a také demonstrovali proti násilí páchanému na ženách. 

Policie je teď silně kritizována poté, co se demonstraci kvůli porušování koronavirových opatření rozhodla za použití síly ukončit a zatkla několik lidí.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:20 pondělí 12. července 2021. Anketa je uzavřena.

  • 34
  • 17
  • 10
  • 9
  • 5
  • 4
Komentáře