jít naiDNES.cz

Rozhovor s Petrem Kramným: Co udělá, když se dočká svobody?

Udělat rozhovor s odsouzeným vrahem Petrem Kramným je téměř nemožné. Investigativní novinář a spisovatel Ondřej Höppner se ale jako jediný žurnalista může chlubit tím, že se mu to povedlo. O Kramném vydává již druhou knihu, která nese název „Případ Kramný: Všechno je jinak s podtitulem Vraždila Monika Kramná?“. Kniha má přinášet důkazy, které svědčí o Kramného nevině. Kromě toho také Höppner ve svém díle čtenářům přináší exkluzivní interview s mužem, který si odpykává osmadvacetiletý trest za vraždu své dcery a ženy na dovolené v Egyptě. Z Kramného slov je zřejmé, že stále věří v to, že jednou se dočká zázraku a bude propuštěn na svobodu. Co by slavný vězeň udělal jako první, kdyby se ocitl mimo brány věznice?

Höppner se případem Petra Kramného zabývá již několik let. Po jeho první knize týkající se muže z Karviné, který měl v Egyptě elektrickým proudem zavraždit manželku Moniku a dceru Klárku, přichází díl druhý.

A ten nabízí nový exkluzivní rozhovor s populárním českým vězněm. Kramný v interview mimo jiné sděluje, že se spoluvězni vychází dobře a doufá v obnovu procesu.

„Nečekal jsem, že budu odsouzen za něco, co jsem neudělal, ani že to dojde takhle daleko. Dnes už vím, že cesta ke spravedlnosti bude hodně dlouhá,“ říká v rozhovoru Kramný.

Nová kniha o případu Kramný. Napsal ji novinář a spisovatel Ondřej Höppner a má...

Nová kniha o případu Kramný. Napsal ji novinář a spisovatel Ondřej Höppner a má název: „Případ Kramný, všechno je jinak aneb Vraždila Monika Kramná?

Před necelým rokem dostal milost od prezidenta Miloše Zemana jiný populární vězeň a odsouzený vrah – Jiří Kajínek. Ten první den po propuštění strávil po boku své přítelkyně Magdy G. Jak by si svůj návrat na svobodu představoval Kramný?

„Co bude na svobodě dál, to vážně netuším, ale jedno vím určitě už teď, že bez odborné psychologické pomoci se neobejdu. Jako první bych chtěl obejmout lidi, kteří byli celou dobu se mnou, protože nebýt v tom sám je nejdůležitější věcí v životě,“ svěřil se dále muž, který také již poněkolikáté zopakoval, že v Egyptě nevraždil.

Kramnému jistě dodává naději také snaha spolku Šalamoun, který se skrz posudky znalců a kapacit ve svém oboru již delší dobu snaží o obnovu procesu. 

Podle spolku došlo během vyšetřování k několika pochybením a kauza si zaslouží přezkoumání. Možnost obnovy procesu navíc nedávno připustil i žalobce Vít Legerský. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 6:01 28. července 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  27
 • Super
  16
 • Tvl
  14
 • Trapas
  13
 • Cože
  11
 • Sladký
  6
Komentáře