jít naiDNES.cz

Praha dala stop hlučné náplavce: Bude méně akcí a více nočního klidu

Chodit na náplavku je teď in. | foto: Profimedia.cz

Nechceme mrtvé místo, kde se budou jen krmit labutě. Odmítáme ale, aby náplavka sloužila jen pro opíjení se, nechala se slyšet starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Magistrát konečně zná řešení tohoto, vpravdě složitého rébusu. Sáhne po regulaci a v nadcházející sezoně bude kromě standardního nočního klidu od 22 hodin muset být klid i během pondělních a úterních večerů a celou neděli.

„Chceme náplavky maličko utlumovat, aby tam byl zohledněn požadavek občanů městských částí. Vypracovali jsme pravidla pro jednorázové akce. Týká se to počtu akcí, které budou omezené. Budou se tam hlídat hlukové limity a akce by měly končit ve 22 hodin,“ uvedl pro Novinky radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09).

„Snažíme se tak zvýšit kvalitu života obyvatel v okolí náplavek strukturováním týdenního programu, kdy se tímto zaručují alespoň tři skutečně tiché večery týdně,“ řekl k tomu kurátor náplavek Jiří Sulženko z městské firmy Trade Centre Praha.

Radní tak vyhověli četným stížnostem obyvatel, kteří v blízkosti náplavek bydlí a léta si stěžují na hluk a nepořádek. Faktem je, že obojího v uplynulých sezonách dost přibylo. Pražané i turisté evidentně milují shlukování, davy a fronty na cokoliv, nehledě na to, že v davu se „nějaký ten zmuchlaný papírek nebo kelímek od piva ztratí“. Stále častější byly i opilecké výlevy, obzvláště když se nějaká akce víc „povedla“ nebo v době vysvědčení. 

Namol opilé studentstvo (a nejen to) musela policie často umravňovat i „sbírat ze země“ do pozdních nočních hodin, protože prázdniny se v Česku přece slaví tím, že se zpijete pod obraz.

Nad dodržováním klidu bude bdít městská policie společně s dispečery, kteří jsou zaměstnanci městské společnosti Trade Centre Praha. I tak si metropole zřejmě bude muset najmout i bezpečnostní firmu, protože strážníků má dlouhodobě nedostatek.

„Vidím to tak, že tam budeme mít nějakou vlastní hlídací agenturu, která bude monitorovat, aby tam byl pořádek a lidé se zklidnili,“ doplnil Chabr.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 22:49 pátek 21. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  14
 • Trapas
  14
 • Tvl
  12
 • Cože
  11
 • Sladký
  10
 • Haha
  9
Komentáře