Za české hry se ve světě platí miliardy. S balíkem peněz to zkouší také Čína

O podíl ve společnosti Bohemia Interactive usilují také Číňané. | foto: Autor: Bohemia Interactive

Ještě v úterý česká média hlásila velkou novinku. České vývojářské studio Bohemia Interactive měli kupovat Číňané a částka, o niž se mělo jednat, brala dech. Společnost Tencent nabídla 6,2 miliardy korun. Zprávu citovala i Česká televize, mluvčí firmy ale dohodu popřel. Proč české hry ve světě tak táhnou a kdo jim udělal v poslední letech nejlepší jméno? Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co u nás vzniklo.
1/5
O podíl ve společnosti Bohemia Interactive usilují také Číňané.

1. Češi tvořili simulátory i pro americkou armádu

Společnost Bohemia Interactive založili bratři Ondřej a Marek Španělovi už v roce 2001. Díru do světa udělali hrou Operace Flashpoint, která se snažila věrně simulovat válečný konflikt. Od té doby vytvořili další řadu her, jako je například ArmA nebo DayZ. 

Že je tato společnost mistrem svého řemesla, dokazuje skutečnost, že si u ní taktické simulátory objednávají armády z celého světa, a to včetně Spojených států.

Gigant Tencent už dokonce začal s Čechy jednat o možném prodeji firmy. Podle posledních zpráv bylo na stole přes šest miliard korun, ale k prodeji zatím nedošlo.

„Můžeme potvrdit, že informace o vstupu společnosti Tencent do Bohemia Interactive, nebo dokonce o akvizici Bohemia Interactive Tencentem, která se nedávno objevila v médiích, se nezakládá na pravdě. Bohemia Interactive v minulosti vedla jednání o možné strategické spolupráci a může k tomu dojít i v budoucnosti,“ uklidnil některé české hráče šéf firmy Marek Španěl.

1/5
Ohodnoťte článek

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 neděle 11. října 2020. Anketa je uzavřena.

  • 24
  • 21
  • 21
  • 18
  • 18
  • 17