Piráti zveřejní inzerát na místo věčně nepřítomného senátora Čuby

Senátor František Čuba do Senátu za rok a půl nedorazil ani jednou. Piráti nyní hledají kandidáta na jeho místo. | foto: koláž Expres

Do nekonečna kritizovaný senátor za Stranu práv občanů a někdejší strůjce socialistického zázraku JZD Slušovice František Čuba se do Senátu za poslední rok a půl nedostavil ani jednou. Celkem fajn přivýdělek k důchodu se tak stal trnem v oku mnoha politických rivalů, až Čuba v květnu tohoto roku z místa senátora za Zlínský kraj odstoupí. A Piráti přišli s originálním nápadem.

Najít vhodného kandidáta do doplňujících senátních voleb na Zlínsku na místo za odstupujícího Františka Čuby se pokusí Česká pirátská strana pomocí inzerátu.

Důvod, proč nenavrhnou kandidáta ze stranických řad, je celkem prozaický. Zákonem stanovený minimální věk pro senátora je totiž čtyřicet let.

„Máme nižší věkový průměr,“ potvrdil MF DNES krajský pirátský předseda Marek Hauser a říká: „V politice je to zvláštní věc, jde to ale ruku v ruce s pirátským přesvědčením o transparentnosti. Je to lepší, než kdyby se skupina lobbistů domluvila, koho vyšle do voleb.“

Piráti prý nechtějí do voleb vyslat nějakou bezduchou tvář, která může být i známá, ale nemá s politikou nic společného. „S trochou štěstí se přihlásí desítky lidí, osobně doufám ve vhodného kandidáta ze školní sféry,“ uvedl Hauser s tím, že bude kandidát podroben vnitrostranickému grilování z pirátských myšlenek i demokratického minima.

„Primárky plní roli jakéhosi výběrového řízení, přičemž komisí je celá členská základna,“ říká krajský předseda. Také na Vysočině přistoupila strana k podobné taktice, tam budou doplňovací volby na podzim.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:25 23. června 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  7
 • Haha
  6
 • Cože
  6
 • Trapas
  6
 • Sladký
  5
 • Tvl
  5
Komentáře