Pirát Ivan Bartoš ve vtipném videu zesměšnil Okamuru

Silvestrovský příspěvek na Facebooku České pirátské strany pobavil více než padesát tisíc lidí. Zcela jistě se mu jeden člověk nezasmál. A tím je šéf Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura, jehož rétorické schopnosti parodoval mozek Pirátů Ivan Bartoš.

Piráti zveřejnili sestřih z pokusu natočit předvolební spot na Petříně pět dní před volbami. V hlavní roli Ivan Bartoš předvádí, jak nelehké je říct bezchybně pět vět z hlavy. U člověka s jeho schopností formulace to překvapí a vede k zamyšlení, zda by toho byli bez čtecího zařízení schopni jiní politici.Bartoš v backstage záběrech tak například odhalí, že je lepší nosit dredy stažené dozadu, protože „jsme si řekli, že to ty lidi se*e“. Obdobně humorné jsou jeho komentáře k obsahu textu, jehož autorem je stranický kolega Mikuláš Ferjenčík. Jako vrchol potom předseda strany s úšklebkem předvádí předsedu další strany, se kterým si nikdy příliš nesedli.

„Budu jako Okamura. Máme čtyři pilíře a ty pilíře jsou čtyři,“ vypočítává s mírně afektovaným výrazem na prstech. Je zcela jasné, že pan Tomio mezi jeho favority nikdy patřit nebude, a také to, že se povedenému videu předseda SPD nejspíš nezasměje.

Fotogalerie

Komentáře

Expres.cz