Vymyslela si Kvitová napadení? Útočník má mít pevné alibi, sám chce na detektor lži!

Krajský soud v Brně začal projednávat téměř dva roky starý případ napadení tenistky Petry Kvitové. Protože se ale k jednání samotná poškozená nedostavila, rozhodla se ho soudkyně odročit na leden a obviněného Radima Žondru poslala zpět do vazby. Co když ale za mřížemi marní čas nevinný? Žondrova obhájkyně sebevědomě oznámila, že má silný důkaz o jeho nevině a jistotou překypují také jeho nejbližší!

Všichni to brali za hotovou věc. Tenistku Petru Kvitovou, které vinou přeřezaných šlach i nervů v ruce hrozil konec kariéry, napadl Radim Žondra. Je to recidivista, docela se podobá policejnímu identikitu, a především – sama tenisová hvězda ho potvrdila jako pachatele, který ji v prosinci roku 2016 přepadl, pořezal a okradl.

Jenže vše nakonec nepůsobí tak jednoznačně. Leckdo by čekal, že si Žondra bude u soudu sypat popel na hlavu, aby alespoň co nejvíce zmírnil hrozící trest až dvanácti let za mřížemi. Ve skutečnosti ale jeho obhájkyně poslala Kvitové pěkně ostrou smeč. V podstatě naznačila, že si Kvitová přepadení mohla vymyslet!

„Navrhujeme vypracovat psychologický posudek o věrohodnosti poškozené Kvitové. Žádáme posudky biomechaniky, směry řezných ran, palce a ukazováčku levé ruky. Chceme zjistit, zda je možno toto zranění způsobit jedním tahem,“ cituje Lucii Janovskou Nejedlou Blesk.cz.

Žondrova obhájkyně tím vyslala jasný vzkaz – o psychické vyrovnanosti české tenistky pochybuje a zpochybnit hodlá i zranění, které jí měl Žondra způsobit během souboje.

Kromě toho hodlá požadovat také potvrzení o vyplacení pojistky.

Žondrova obhájkyně naznačila, že si Petra Kvitová napadení vymyslela.

Žondrova obhájkyně naznačila, že si Petra Kvitová napadení vymyslela.

Že celá záležitost rozhodně není natolik jednoznačná, jak se až dosud zdála být, naznačuje především sebevědomí, jakým Žondra i jeho okolí oplývají.

On sám se například soudu nabídl, že na vlastní náklady podstoupí zkoušku na detektoru lži. Kvitovou prý v životě osobně nepotkal, viděl ji jen k televizi a obdivuje ji pro její sportovní výkony.

Jeho právnička Janovská Nejedlá zase odhodlaně oznámila, že má Žondra pevné alibi.

„Máme pádné důkazy, že pan Žondra nemohl být v inkriminované době na místě činu. Nacházel se v Napajedlech na Zlínsku,“ prohlásila v pondělí před soudem.

A o Žondrově nevině jsou pak přesvědčeni i jeho nejbližší. „Věřím, že nic neudělal. Však pravda vyjde na povrch,“ řekla televizi Nova jeho přítelkyně, která k brněnskému soudu dorazila také. „Myslím, že paní Kvitová si teď hryže svědomí. Ona ví, kde je pravda. Čekám, že se to ukáže,“ doplnil ji Žondrův kamarád.

O tom, zda má obhájce Petry Kvitové důkazy o vině Radima Žondry, nebo se z případu může vyklubat skandál, který v Česku nemá obdoby, bude jasněji nejdříve v lednu.

Žondra každopádně ve vazbě nečeká pouze na rozsudek v případu napadení Petry Kvitové, souzen je i v jiném případu. Od soudu v září vyfasoval dva a půl roku odnětí svobody za to, že dal lupičům tip na přepadení muže, kterého následně mučili a oloupili.

Už v minulosti navíc pykal za přepadávání důchodců.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:38 27. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  243
 • Cože
  71
 • Super
  59
 • Tvl
  50
 • Haha
  38
 • Sladký
  13
Komentáře