Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Expres „v parku hrůzy“ u centra pro feťáky: Narkomani spí v keřích, policie je na ně krátká!

  Expres v parku hrůzy, který se nachází kousek u centra pro feťáky! | foto: Expres.cz

  Praha dlouhodobě nezvládá boj s přemírou narkomanů, kteří denně obtěžují běžné občany, a vypadá to, že bude ještě hůř. Radnice Prahy 5 vedená starostkou Renátou Zajíčkovou nedávno vypověděla smlouvu jednomu z kontaktních center, jež nabízí pomoc pro drogově závislé. Již brzy tedy v hlavním městě zůstanou pouze dvě takováto centra, správně by jich ale mělo být nejméně devět. Nejkritičtější je situace právě v Praze 5, kde se lidé bojí, že se všichni feťáci z okolí přesunou k tamnímu Sananimu. Už teď si narkomani a bezdomovci udělali útočiště z jinak líbezného parku Na Skalce, o čemž se nyní přesvědčili i redaktoři Expresu.

  V rámci pravidelného seriálu Peklo v Praze jsme pravidelně upozorňovali na kritickou situaci, která panuje v okolí Anděla.

  „Důvodem je nejspíše fakt, že se v Praze 5 vždy vydával subutex (náhražka drogy, pozn. red.). Jsou tam dvě kontaktní centra blízko u sebe, to je další problém,“ řekl Expresu před časem kandidát na primátora Bohuslav Svoboda.

  Jednomu z kontaktních center ale radnice Prahy 5 nedávno vypověděla smlouvu, což pravděpodobně způsobí, že se všichni „klienti“ přesunou do kontaktního centra Sananim, které už tak berou útokem desítky, možná i stovky narkomanů denně.

  „Ani nevíte, jak se děsím toho, co nám sem přijde. Podívejte se, jak to tu už teď vypadá. Ti lidé (narkomani) nám tu chodí sem a tam pod okny, dělají bordel. A teď se nám sem nahrnou další,“ svěřila se nám žena, která bydlí hned u Sananimu.

  Během krátké chvíle, co jsme se starší paní skrz okno mluvili, k centru Sananim nakráčelo několik lidí, s nimiž by běžní občané nejspíše nechtěli přijít do styku. 

  Všichni měli společné to, že působili velmi nepřátelsky a přicházeli z nedalekého parku Na Skalce, který na první pohled působí jako ideální místo pro rodiny s dětmi. Opak je ale pravdou.

  Za necelou půl hodinu v parku redaktoři Expresu narazili na pět bezdomovců či narkomanů. Někteří vypadali nervózně a evidentně hledali ideální místo, kde by si mohli aplikovat dávku. Jiní zase vyspávali pod stromem či v křoví. Všude kolem se povalovaly krabičky od léků.

  Během procházky po parku jsme narazili na několik povalujících se bezdomovců. Jednoho z nich si všimli policisté.

  Park Na Skalce je plný narkomanů a bezdomovců.

  V parku se povalují obaly od prášků. Mnoho narkomanů si sem chodí „střílet“ dávku.

  Parkem zrovna projížděla policejní hlídka. Strážnicí si všimli pouze jednoho z mužů, kterého pak požádali o předložení dokladů a také ho poprosili, aby si sbalil pár švestek a park opustil.

  Park Na Skalce je plný narkomanů a bezdomovců.

  Muž policisty poslechl, ale těžko odhadovat, zdali se tam po pár hodinách nevrátil znovu. Podle místních, které Expres oslovil, si z parku Na Skalce narkomani i bezdomovci udělali útočiště a denně se jich tam schází desítky.

  Park Na Skalce je plný narkomanů a bezdomovců.

  Vzhledem k tomu, že Sananim se za pár měsíců stane jediným kontaktním centrem v Praze 5, dá se očekávat, že situace bude brzy ještě horší.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 7:40 úterý 6. prosince 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   23
  • Tvl
   12
  • Cože
   7
  • Haha
   5
  • Sladký
   5
  • Super
   4
  Vybrali jsme pro vás

  První termální bazén u Prahy

  Komerční sdělení V Senohrabech u Prahy se rozšířil saunový svět o unikátní termální bazén, moderní ceremoniální saunu pro 150 osob a...

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...