Středa 28. září 2022, Den české státnosti
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Netradiční reportáž s Patrikem Nacherem v posilovně: Kolik zvedne Hřibův konkurent na bench?

  V zářijových komunálních volbách je lídrem pražské kandidátky hnutí ANO a rád by se stal nástupcem primátora Zdeňka Hřiba. Mnozí Pražané to možná nevědí, ale Patrik Nacher (47) se v mládí věnoval kulturistice a jeho tělo bylo samý sval. V nedávné minulosti několikrát naznačil, že by se k cvičení rád vrátil. Nyní jsme ho vytáhli do posilovny, abychom zjistili, jak na tom je. Kolik zvedl na bench-press a jaké má zkušenosti se zakázanými látkami?

  Koncem května se poslanec Patrik Nacher na Facebooku pochlubil, že coby dvacetiletý mladík soutěžil v kulturistice, a jako důkaz přidal archivní video ze závodů z roku 1994. „Chci zhubnout a vím, jak na to,“ napsal tehdy politik v příspěvku.

  Zkoušel jsem strombu, dodnes mám na rukou strie

  Redaktoři Expresu mu proto nabídli, že s ním natočí velmi netradiční reportáž v posilovně, kterou máme nedaleko redakce. Nacher ani minutu neváhal, zpočátku na něm bylo ale znát, že má trochu obavy z toho, co kujeme za pikle.

  „Jak dlouho to bude trvat? Půl hodiny stačí, ne?“ ptal se nás kandidát na primátora. Když jsme mu řekli, že ve fitku strávíme minimálně hodinu, abychom pořádně otestovali jeho fyzickou kondici, Nacher se trochu zamračil.

  Netrvalo to ale dlouho a v posilovně se poslanec cítil jako doma. „Když jsem byl v top formě, na bench-press jsem zvedal sto dvacet kilo,“ svěřil se nám krátce poté, co se převlékl v šatně. „Teď budu ale rád, když dám padesát kilo,“ dodal s úsměvem.

  Patrik Nacher se rozehřívá před těžkou sérií.

  Po krátkém zahřání na strojích jsme Patriku Nacherovi nadhodili nápad, aby si bench-press po letech vyzkoušel. Jemu se zpočátku příliš nechtělo, ale nakonec neodolal.

  Padesát kilogramů mu nedělalo žádný problém. „Zkusím šedesát, ale budete mě radši jistit, ano,“ požádal Nacher jednoho z redaktorů Expresu a pak předvedl čtyři ukázková opakování.

  „Je tam asi trochu rezerva ještě, ale více už si dávat radši nebudu. Jestli se zítra nepohnu, nepřejte si mě,“ vtipkoval Nacher, který se nám také rozpovídal o svém stravovacím plánu.

  „Jídlo si nevážím, to jsem dělal, když jsem závodil. Nejím ale přílohy a pečivo. Přestal jsem taky cukrovat kafe. Pořád jsem se vymlouval, že to jsou jen dva až tři gramy, ale když si dám pět káv denně, to máte patnáct gramů čistého cukru. První týden mi to přišlo hrozně hořké, ale teď už bych si kafe s cukrem nedal,“ tvrdí politik, který v mládí cvičil s legendárním Vítem Chaloupkou.

  Patrik Nacher cvičí ramena.

  Zajímalo nás, zda Nacher během kulturistické kariéry přišel do kontaktu se zakázanými látkami.

  „Že bych si něco píchal, to ne, ale občas vám někdo doporučí nějakou věc a z té mladické nerozvážnosti to zkusíte. Vím, že se to tenkrát jmenovala stromba. Rostlo mi to (svaly) pak tak rychle, že mám doteď strie. Teď jsem dostal doporučení na konopný olejíček, abych byl čerstvý. Ráno si beru obří dávky céčka a déčka,“ popsal poslanec za ANO.

  Patrik Nacher ukazuje redaktorům Expresu své bicepsy a strie.

  Do vířivky s holkami? Chci shodit pupek, štvou mě strejdové v politice

  Nacher stejně jako mnoho dalších lidí propadl kouzlu bojových sportů. Nejenže sleduje galavečery, ale také před časem zkusil MMA trénink. Okamžitě ale zjistil, že to není nic pro něj, a na další lekci už nešel. „Já jsem takový nenásilný,“ culí se Nacher.

  Zhruba hodinový trénink v posilovně spojený s rozhovorem se známému politikovi velmi líbil. V pražském Synergy Clubu na Andělu si pochvaloval moderní stroje i pohodovou atmosféru a potají okukoval krásky, které sem přišly také cvičit. Když jsme mu po tréninku nadhodili možnost udělat ještě interview ve vířivce, Nacher vtipkoval: „Jako i s těmi holkami tam, jo?“

  Pak ale bývalý kulturista zvážněl.

  „Kdybych tady cvičil dvakrát nebo třikrát týdně, shodil bych ten šílený pupek. Štve mě, když lidé v té politice začnou strejdovatět. Sedíte, hlasujete, žvaníte, cpete se tam... Já jsem aspoň abstinent, takže nikdo nemůže říct, že bych se opíjel, ale chci jít proti tomu trendu. Jsem schopen zhubnout a vypadat lépe, než když jsem do té politiky vstupoval. Až bude po volbách, budu více cvičit,“ slíbil na závěr Nacher.

  Patrik Nacher se vrátil k cvičení.

  Obecní a senátní volby se uskuteční 23. a 24 září. V Praze poslední komunální volby v roce 2018 vyhrála ODS, která má v 65členném městském zastupitelstvu 14 mandátů.

  Na druhém místě skončili Piráti s 13 zastupiteli, stejný počet má Praha sobě a čtvrté Spojené síly pro Prahu (TOP 09 a STAN). ANO má 12 zastupitelů a spolu s ODS je v opozici. Na koalici se dohodli Piráti, Praha sobě a Spojené síly pro Prahu.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

  Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

  Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

  Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

  Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

  Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz