jít naiDNES.cz

Milovická paterčata rostou jako z vody a jsou samý úsměv! Kolik už mají na účtu?

Paterčata rostou jako z vody. | foto: Reprofoto RC Milovice

Milovická paterčata nedávno oslavila šesté narozeniny. Nově se na oficiálních stránkách Rodinného centra Milovice objevila jejich aktuální fotografie. Děti Antonína Krosčena a Alexandry Kiňové rostou jako z vody a stejným tempem narůstá i stav jejich transparentního účtu. Kolik tam už mají? Z té částky se některým možná roztočí panenky!

Na internetových stránkách Rodinného centra Milovice se objevila fotografie, která pravděpodobně pochází z letošního léta.

Jsou na ní slavná milovická paterčata: Terezka, Martin, Deny, Míša a Alex. Společnost jim dělá ještě starší bratr Tony a místostarostka Milovic Ludmila Šimková. 

Fotografie byla pořízena v zábavním parku Mirakulum, kde paterčata trávila velkou část letních prázdnin. Navíc tam už nějaký čas pracuje jejich tatínek Antonín.

„Prázdniny jsme si všichni rádi užívali v Mirakulu, kde již druhým rokem pracuje náš táta. Zejména ve vodním světě jsme jako ve svém živlu,“ vzkazují hrdí rodiče Alexandra a Antonín.

Paterčata rostou jako z vody.

Paterčata rostou jako z vody.

Paterčata, před nimiž je poslední rok ve školce, mají od roku 2015 transparentní účet. Ten zřídil spolek Maminky dětem. Z peněz, které na účet zašlou štědří Češi, se platí pouze položky schválené Středočeským krajem.

Pro představu: Rodiče paterčat například z účtu zaplatili celkem 47 tisíc korun za stravování svých dětí ve školce. Na školní akce a zájmové aktivity šlo 12 tisíc a vzdělávací kurz Maxík stál 17 tisíc korun.

Na účtu mají přes čtvrt milionu

I po těchto velkých investicích je transparentní účet ve více než „dobré kondici“. K 17. říjnu je na něm přes čtvrt milionu korun a peníze stále přibývají.

Takto vypadá transparentní účet paterčat.

Takto vypadá transparentní účet paterčat.

Lidé posílají menší částky v řádu pár stovek korun, najdou se ale i tak štědří jedinci, kteří rodině paterčat zašlou i desetitisíce.

Šporcl poslal 20 tisíc jako vánoční dárek

Takovým dobrákem od kosti je například slavný houslista Pavel Šporcl, který patří k dlouhodobým podporovatelům milovických paterčat. Loni v prosinci na účet zaslal úctyhodných 20 tisíc korun.

Kromě financí můžete rodině z Milovic pomoci také jiným způsobem.

„Získat všechny pomůcky pro pět prvňáčků, to je náročné,“ uvádí rodiče v aktualizovaném seznamu, v němž se nově objevila netradiční léčiva jako například tymiánová mast, mořská voda ve spreji či sirupy značky Nurofen, Ambrobene, Mucosolvan, Robitussin junior či Stoptussin.

Rodiče si pro své děti přejí i společenské hry a jakékoliv oblečení velikosti 134–140.

„Prosíme, abyste do balíčku vložili e-mail či adresu, abychom vám mohli poděkovat,“ vzkazují Alexandra s Antonínem, kteří si každého daru váží.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat