Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Ondřej z Prostřena reaguje na nařčení z podvodu: Erotika přes internet a lži o rumu

  Narodil se bez rukou a nohou, ale zato má velkou odvahu a chuť do života! Zatímco dalším soutěžícím v pořadu Prostřeno padl Ondřej Peluňka do oka a dojal je svým příběhem, po sociálních sítích se šíří zprávy, že hendikepovaný muž měl údajně zneužít několik dobrosrdečných kolegyň v práci. Expres mluvil s Ondřejem a ten toto obvinění odmítá. Co ženám, které ho popisují jako vychytralého podvodníka, vzkázal?

  Ondřej Peluňka se ve čtvrtek před televizními kamerami svěřil, že je v insolvenci a kromě toho, že se narodil bez končetin, také nikdy nepoznal své vlastní rodiče. Když o svém životním příběhu promluvil u stolu, ostatním soutěžícím pořadu Prostřeno se draly slzy do očí.

  Na sociálních sítích se našli tací, kteří pro Ondřeje nemají slova obdivu a nazývají ho podvodníkem. Jedná se o skupinu žen, jež tvrdí, že s Ondřejem Peluňkou pracovaly ve stejné společnosti a on prý zneužil jejich dobrosrdečnosti. Když po něm chtěly peníze zpět a nějaké vysvětlení, prý si je Ondra zablokoval.

  „Byl to můj kolega. Brečel, že má insolvence a zastavený důchod. S holkami v práci nám ho bylo líto. Začaly jsme mu tedy posílat peníze a jídlo. Jedna kolegyně samoživitelka za něj dokonce pracovala, výplatu ale pobíral on. Slíbil jí, že jí něco dá, ale to se nestalo. Zmizel nám z očí, přestal komunikovat. Hlavně že nás nazýval rodinou a říkal, jak moc jsme skvělé,“ řekl Expresu jistá Kateřina, podle níž se Ondřej bývalým kolegyním ještě chlubil, co si za jejich peníze koupil.

  „Poslal nám fotky, jak chlemtá rum na nádraží. Jídlo, které jsme mu s holkami poslaly, nechal uhnít. Takto se nechová člověk v nouzi,“ dodala Ondřejova bývalá kolegyně, která prý hendikepovanému muži dala zhruba pět tisíc korun.

  Ondřej: Neměl jsem co jíst, ale nikoho jsem neokradl!

  Expresu se povedlo kontaktovat Ondřeje Peluňku. Ten původně kauzu komentovat nechtěl, nakonec si ale vše rozmyslel a promluvil.

  „Na tyto ženy jsem narazil na jiné pracovní pozici, která není úplně obvyklá. Práce spočívala v tom, že dotyčný byl operátor na chatu pro dospělé. Operátor vedl erotický chat s klienty, kteří si za psaní platili přes erotické portály. V té době byla má situace opravdu nelehká, tudíž jsem hledal jakékoliv možnosti přivýdělku, protože s mým postižením není lehké si najít dobře placenou práci,“ řekl Expresu na úvod Ondřej.

  „Byli jsme tam jako parta, kde každý, kdo chtěl, napsal svůj životní příběh. Psala tam i dotyčná Monika, která mi poslala krabici plnou jídla. Byla také v nelehké situaci. Dohodlo se, že každý, kdo může, pošle nějakou tu kačku. I já poslal, ne moc, ale poslal. Proč to ženy neuvedly na pravou míru, když tedy jsem tak špatný? To by se jim totiž nehodilo do krámu,“ zlobí se Ondřej.

  Ondřej Peluňka z Prostřena

  Ondřej se svým kolegyním také svěřil, že na tom není dobře, a ženy mu skutečně pomohly. 

  „Opravdu jsem neměl co jíst, ale že by mi na účtu přistály tisíce, to popírám,“ říká rázně Ondřej Peluňka.

  Jedna z kolegyň Ondřejovi nabídla, že mu doveze nejnutnější potraviny. Ondra tuto nabídku přijal a prý ženě zdůraznil, že hlavní je, aby měla jídlo pro své děti. 

  Paní Monika poté hendikepovaného muže chtěla překvapit a rozhodla se mu poslat krabici s jídlem a dárky od svých dětí. Ondřej tvrdí, že dar převzal a ženě za její velkorysost poděkoval.

  Rum piji, jen když na něj mám peníze

  Na sociálních sítích ženy z výše zmíněné agentury píší, že Ondřej měl údajně paní Moniku zneužít tím způsobem, že ji nechal pracovat za sebe a výplatu, kterou si zasloužila ona, si nechal. To podle Peluňky ale není pravda.

  „Firma, pod kterou jsme já i Monika psali, mi k dnešnímu dni nezaplatila ani halíř. Kvůli tomu, že s nimi nemám smlouvu, se nemohu bránit. Na e-maily nereagují,“ tvrdí Ondřej, který také jednoznačně vyloučil, že by peníze od svých kolegyň využil na nákup alkoholu.

  „Tohle je nehorázná lež! Nedovolil bych si to! Rum piji, to ano, ale jen tehdy, když na to jsou opravdu peníze nebo mě pozvou kamarádi. Jestliže jsem kohokoliv okradl o peníze, jak se píše v komentářích, proč to tedy nebylo řešeno jinak? Teď když jsem více na očích, najednou dlužím peníze na každém rohu, jsem podvodník a zloděj. Kde ale celou dobu byli ti, co jim údajně dlužím nebo jsem jim něco provedl?“ ptá se Ondřej.

  Šestadvacetiletý Peluňka, který si v Prostřenu vyvařil 29 bodů, si ale z nařčení z podvodu velkou hlavu nedělá. Sám ve svém životě zažil mnohem těžší chvíle a podle svých slov je vděčný těm, kteří vždy pevně stojí za ním. K nim se navíc ochotně přidávají neznámí lidé.

  „Chci poděkovat za podporu od mých přátel i od lidí, které jsem nikdy neviděl,“ řekl na závěr Ondra.

  Těžko říct, na čí straně je pravda, ale jedno je jisté: Všichni musí smeknout před tím, jak se s nelehkým osudem Ondřej popasoval a co v oblíbené kuchařské show předvedl.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:43 sobota 10. dubna 2021. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   57
  • Super
   30
  • Haha
   28
  • Cože
   25
  • Tvl
   25
  • Sladký
   19

  Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

  Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

  Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

  Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

  Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

  Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 29. ledna 2022, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz