jít naiDNES.cz

Kalousek volá po trestech pro Čechy schvalující teror na Zélandu: Jste stoka!

Miroslav Kalousek volá po tvrdých trestech pro všechny, kdo schvalují masakr na Novém Zélandu. | foto: Koláž Expres.cz

Teroristický útok v novozélandském městě Christchurch, při kterém zemřelo v pátek 49 lidí, rozpoutal diskuze po celém světě. Na sociálních sítích se bohužel objevila i řada komentářů, které ohavný čin schvalují. Jejich autoři se ovšem mohou ještě pořádně divit. K jejich stíhání vyzval i Miroslav Kalousek (TOP09), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) slíbil ve věci podniknout potřebné kroky.

„Žádám zdvořile ministra vnitra, aby dal policii podnět k šetření závažných trestných činů, ke kterým dochází na sociálních sítích schvalováním teroristického útoku na Novém Zélandě. Zastavme tu stoku dřív, než se v ní utopíme,“ vyzval Jana Hamáčka Miroslav Kalousek, kterému komentáře některých spoluobčanů pořádně hnuly žlučí. Faktem je, že jsou hodně za hranou!

„V souvislosti s teroristickým útokem na Novém Zélandu bych chtěl ujistit veřejnost, že Policie ČR se od včerejška věnuje všem aktivitám, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, pečlivě je prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení,“ napsal následně předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Ve velmi podobném duchu se vyjádřil i policejní prezident Jan Švejdar. „Žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti nebude policie tolerovat. Máme celou řadu nástrojů, jak pachatele tohoto druhu trestné činnosti odhalovat,“ vzkázal šéf policie všem, kteří si na internetu po masakru mnou ruce a otevřeně jej schvalují.

Dále doplnil, že policisté podobným aktivitám věnují zvýšenou pozornost a „každý zjištěný skutek bude důsledně prošetřen“. Podněcovačům v případě odsouzení hrozí až dvouleté vězení.

Z toho, jak na tragickou událost v Christchurchi reagují někteří čeští občané,...

Z toho, jak na tragickou událost v Christchurchi reagují někteří čeští občané, jde strach!

Policie nenávistné komentáře na internetu neřeší poprvé. Za výroky, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií žáků 1. třídy z teplické základní školy, policisté obvinili hned tři osoby. 

Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti. Lidé v komentářích k fotce třídy navrhovali poslat prvňáčky do plynu nebo do třídy hodit granát. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:17 neděle 14. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  152
 • Super
  29
 • Haha
  25
 • Tvl
  23
 • Sladký
  16
 • Cože
  15
Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Sobota 21. září 2019, svátek má Matouš

jít naiDNES.cz