jít naiDNES.cz

Kalousek volá po trestech pro Čechy schvalující teror na Zélandu: Jste stoka!

Miroslav Kalousek volá po tvrdých trestech pro všechny, kdo schvalují masakr na Novém Zélandu. | foto: Koláž Expres.cz

Teroristický útok v novozélandském městě Christchurch, při kterém zemřelo v pátek 49 lidí, rozpoutal diskuze po celém světě. Na sociálních sítích se bohužel objevila i řada komentářů, které ohavný čin schvalují. Jejich autoři se ovšem mohou ještě pořádně divit. K jejich stíhání vyzval i Miroslav Kalousek (TOP09), ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) slíbil ve věci podniknout potřebné kroky.

„Žádám zdvořile ministra vnitra, aby dal policii podnět k šetření závažných trestných činů, ke kterým dochází na sociálních sítích schvalováním teroristického útoku na Novém Zélandě. Zastavme tu stoku dřív, než se v ní utopíme,“ vyzval Jana Hamáčka Miroslav Kalousek, kterému komentáře některých spoluobčanů pořádně hnuly žlučí. Faktem je, že jsou hodně za hranou!

„V souvislosti s teroristickým útokem na Novém Zélandu bych chtěl ujistit veřejnost, že Policie ČR se od včerejška věnuje všem aktivitám, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, pečlivě je prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení,“ napsal následně předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

Ve velmi podobném duchu se vyjádřil i policejní prezident Jan Švejdar. „Žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti nebude policie tolerovat. Máme celou řadu nástrojů, jak pachatele tohoto druhu trestné činnosti odhalovat,“ vzkázal šéf policie všem, kteří si na internetu po masakru mnou ruce a otevřeně jej schvalují.

Dále doplnil, že policisté podobným aktivitám věnují zvýšenou pozornost a „každý zjištěný skutek bude důsledně prošetřen“. Podněcovačům v případě odsouzení hrozí až dvouleté vězení.

Z toho, jak na tragickou událost v Christchurchi reagují někteří čeští občané,...

Z toho, jak na tragickou událost v Christchurchi reagují někteří čeští občané, jde strach!

Policie nenávistné komentáře na internetu neřeší poprvé. Za výroky, které se na podzim 2017 objevily na sociálních sítích pod fotografií žáků 1. třídy z teplické základní školy, policisté obvinili hned tři osoby. 

Do třídy chodily převážně romské, vietnamské a arabské děti. Lidé v komentářích k fotce třídy navrhovali poslat prvňáčky do plynu nebo do třídy hodit granát. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:17 neděle 14. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  152
 • Super
  29
 • Haha
  25
 • Tvl
  23
 • Sladký
  16
 • Cože
  15
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat