Hrozivá videa z Německa: Proboha, tamhle pluje naše auto! Hasiče unesl proud, zachránili ho lidé

16. července 2021
Západní část Německa sužují obrovské záplavy, ulice měst se mění v rozbouřené řeky a voda podemílá domy. Následkem toho zemřelo už více než sto lidí a více než tisíc dalších se pohřešuje, přičemž z trosek se ozývá volání o pomoc. Na internetu se objevují videa zděšených lidí, kteří z oken sledují, jak voda unáší automobily. Do mnoha měst už se ani nedostanou hasiči, musela tam najet armáda v obrněných vozidlech.

Počet obětí nadále roste, po poledni německé úřady zaznamenaly, že se přehoupl přes stovku. Očekává se, že čísla budou nadále dramaticky růst. Voda totiž pomalu opadá a hasiči teď objevují spousty těl v zatopených sklepích.

Nejméně 1000 lidí se podle místních úřadů pohřešuje v okrese Bad Neuenahr-Ahrweiler ve spolkové zemi Porýní-Falc.

Záběry z povodní v Německu

Ke značné části úmrtí došlo v noci ze čtvrtka na pátek, úřady mají strach, že počty zemřelých budou i nadále růst.

Vodní masy v Porýní-Falci během krátké doby zpustošily například obec Schuld na řece Ahr s přibližně 700 obyvateli. Voda tam strhla celé domy, další silně poničila. Rozsáhlé škody jsou hlášeny i z dalších okresů.

Mnoho aut voda zlikvidovala.

Situace je kritická i v některých částech Belgie a Nizozemska.

V německých městech již operuje armáda. Ta do nich musela najet s obrněnými vozidly. Do mnoha míst už se naopak nemohli dostat hasiči, ani jejich vozidla na vodní masu nestačila, jak ukazuje třeba následující video.

Záchranné akce komplikují úniky plynu. Pochopitelně na mnoha místech v zemi vypadl proud a zkolabovaly mobilní sítě, takže si lidé nemohou zavolat pomoc.

Záběry z německých ulic ukazují, jakou zkázu povodně působí. Jedno z videí například zachycuje hasiče, jehož unáší proud. Skupina několika lidí ho naštěstí z vody vytáhne.

Jinde voda unáší celá auta, jako by to byly lodičky z papíru. V jednom z videí je dokonce vidět plovoucí mohutný kontejner.

„Je to ojedinělá katastrofa dosud nepoznaného rozsahu,“ zhodnotil situaci šéf německého svazu měst a obcí Gerd Landsberg, který odhaduje, že škody půjdou do výše miliard eur.

„Teď musí jít o to, rychle a nebyrokraticky pomoci lidem, z nichž někteří přišli o vše, ale i obcím, jejichž infrastruktura byla zničena,“ zdůraznil pro magazín Kommunal.

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:42 sobota 13. listopadu 2021. Anketa je uzavřena.

  • 35
  • 8
  • 8
  • 7
  • 7
  • 5
Komentáře