Že nemáme uprchlíky? Vnitro zveřejnilo přesné číslo příchozích ilegálů v Česku!

Od června 2015 bylo na českém území zadrženo 3929 ilegálních migrantů. Číslo zveřejnilo Ministerstvo vnitra ve své zprávě o migraci ke konci října 2017. Dokument, který vládě pravidelně předkládá ministr Milan Chovanec, odhaduje letošní bilanci nelegální migrace za nejnižší od roku 2014. Z čísel je zřejmé, že Česká republika mezi vysněné ráje svobody a finanční prosperity v očích přistěhovalců nepatří.

Země EU letos absorbovaly až 160 tisíc uprchlíků, zatímco Česko od roku 2015 přijalo 109 Syřanů a Iráčanů. Co se týká nepovolených překročení hranic, tak se našim úřadům v říjnu podařilo odchytit 29 osob. 7 Vietnamců, 4 Afghánce, 3 Syřany, 3 Turky, 2 Nigerijce a po jednom zástupci si připsala Makedonie, Alžírsko, Rusko a Súdán.

Pouze jeden ze zadržených projevil zájem v naší republice zůstat, s výjimkou trojice směřující do Francie směřoval zbytek do Německa. V detenčních zařízeních pro uprchlíky žilo v říjnu 56 migrantů a od začátku roku 2017 se z ČR do vlasti dobrovolně navrátilo 344 osob.

Nejvíce jsou mezi migrujícími zastoupeni příslušníci těchto států: Nigérie, Sýrie, Guinea, Pobřeží slonoviny a Bangladéš. „V drtivé většině se s výjimkou Sýrie nekvalifikují na udělení mezinárodní ochrany v EU,“ cituje zprávu deník Právo. V Česku o azyl požádalo letos 141 lidí především z Ukrajiny, Arménie, Vietnamu, Gruzie a Iráku.

Podle reportu ministerstva se příliš neosvědčila vzájemná dohoda EU a Turecka, že za jednoho vráceného Syřana nelegálně přicestovalého na území EU si Evropa od Turecka vezme jiného, protože Erdoganovy úřady příliš lidí dosud zpět nevzaly.

„Do 24. 10. 2017 bylo navráceno pouhých 1360 osob (pouze 216 Syřanů a 8 osob bez státní příslušnosti ze Sýrie),“ uvádí zpráva. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:21 6. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  40
 • Tvl
  12
 • Super
  10
 • Haha
  5
 • Sladký
  5
 • Cože
  4
Komentáře

Mohlo by vás zajímat