Tohle je nejznámější terorista v Německu! Zabíjel v Aleppu, nyní ho soudí

3. března 2016
Terorista Nils D., který vystupoval pod jménem Abu Ibrahim, patřil k nejnebezpečnějším lidem islamistické buňky v Německu. V pátek si vyslechne rozsudek za „práci“ pro Islámský stát.

Souzeného Němce Nilse D. popisují lidé z města, v němž vyrůstal, jako neškodného, a dokonce „roztomilého“ blázna do počítačů.

Má dvě starší sestry, jeho otec rodinu opustil, když mu bylo 15 let...Nils byl průměrný student,“ vzpomínal pro Bild spolužák mladého Němce, který je nyní souzen za podporování teroristů z Islámského státu.

Fotogalerie

„Alkohol, drogy a karetní hry to byl náš každodenní život. Živila mě moje matka,“ vyprávěl Nils, který se u soudu dokonce přiznal k tomu, že se v 15ti letech stal otcem.

Nejčastěji se flákal v internetové kavárně, v níž spolu se svým bratrancem Filipem potkal muslima Hassana. Filip se pak také stal muslimem a snažil se o to, aby konvertoval i Nils.

Trvalo to půl roku a ateista Nils najednou zjistil, že islám je jediné pravé náboženství. Konvertoval, přestal pít a kouřit trávu.

„Filip a Mustafa chtěli bojovat v Mali,“ vzpomínal Nils, který se nakonec přidal ke svému bratranci a společně bojovali za Islámský stát v Aleppu, od října roku 2013 až do listopadu 2014.

Dostal kalašnikov a musel zabíjet zběhy a rukojmí. „Chtěl jsem podpořit boj proti Asadovi,“ vysvětlil u soudu Nils, který se hájí tím, že byl jen strážným a kuchařem ve vězení.

Po jeho loňském návratu ze Sýrie ho policie zatkla a nyní je souzen v Düsseldorfu. Rozsudek by si měl poslechnout už v pátek.

Více o děsivém působení Islámského státu vypovídá následující video:

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:24 pátek 1. července 2016. Anketa je uzavřena.

  • 16
  • 14
  • 10
  • 10
  • 10
  • 9
Komentáře