Turisté nesměli na Hrad! Tady slaví Mynář a jeho Alex

Cizinci mají vstup zakázán! Tady slaví Mynář se svou Alex. | foto: Koláž Expresu

Turisté dychtící po návštěvě Pražského hradu museli zamáčknout slzu. Ve čtvrtek večer se zde totiž pařilo ve velkém stylu! Padesáté narozeniny totiž slavil prezidentův kancléř Vratislav Mynář. Které hvězdy na jeho obří mejdan dorazily?

Podobnou oslavu zažil Pražský hrad poprvé minulý rok. 24. června se slavilo na počest klíčového poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého. Tenkrát se pro veřejnost uzavřel Letohrádek královny Anny.

Mynář si letos pronajal část Jižních zahrad a na jeho oslavu přišlo kolem dvou set hostů. „Nedělám to, abych ukázal nějakou pompéznost nebo sílu. Když už jsem plánoval utratit velké peníze, což se na padesátiny sluší, chtěl jsem, aby zůstaly doma,“ popsal kancléř Mynář v pořadu Rozstřel na iDNES.cz.

Na Hradě se to tak druhý den po sobě hemžilo těmi největšími hvězdami. Mezi prvními hosty byli výše zmíněný Martin Nejedlý či bývalý ministr vnitra Martin Pecina, který podle informací serveru iDNES.cz Mynáře obdařil láhví whisky.

Na oslavu Vratislava Mynáře dorazilo mnoho hostů.

Martin Pecina donesl jako dárek láhev whisky.

Velká párty přišla na pořádný balík, Mynář v pořadu Rozstřel přiznal, že suma za mejdan nepřesáhne 300 tisíc korun. „Mám řádnou komisionářskou smlouvu na 180 tisíc bez DPH, celá částka jde do rozpočtu Správy Pražského hradu,“ uvedl čerstvý padesátník.

Na Hradě nepařili pouze vlivní lidé z politické sféry. Pozvání přijal například sportovní manažer Miroslav Černošek, sexuolog Radim Uzel či kardinál Dominik Duka.

Na Hradě nechyběl ani Dominik Duka.

Na Hradě nechyběl ani Dominik Duka.

Radim Uzel přišel v bílé košili.

Radim Uzel přišel v bílé košili.

Jako spolehlivý „držák“ se ukázala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Ta byla přítomna už na středeční párty, která ji nejspíše vůbec neunavila, a tak si členka hnutí ANO oslavu Vratislava Mynáře nenechala ujít.

Ministryně Šlechtová je držák! Na Hradě už pařila ve středu.

Ministryně Šlechtová je držák! Na Hradě už pařila ve středu.

Na oslavu byl pozván i prezident Miloš Zeman, gratulovat by měl přijít kolem 19. hodiny.

Fotogalerie


Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:26 20. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  16
 • Trapas
  12
 • Super
  8
 • Haha
  7
 • Sladký
  7
 • Cože
  6
Komentáře