Alkohol a divoké orgie! Horolezkyně popsala, jak probíhá cesta na Everest

Horolezkyně popsala, co se děje na Everestu. | foto: Koláž Expresu

V posledních týdnech se ve velkém řeší obří fronty horolezců, kteří v děsivých klimatických podmínkách čekají na nejvyšší hoře světa Mount Everest. Několik odvážlivců už zaplatilo životem. O svých zkušenostech teď promluvila horolezkyně a novinářka Lucy Holdenová, která popsala, jak si její kolegové a kolegyně zpříjemňují celé dobrodružství. Alkohol a sex je doslova drží při životě!

Klimatické podmínky na nejvyšší hoře světa jsou velmi tvrdé a ne každý je dokáže snést. Podle americké horolezkyně a novinářky Lucy Holdenové, která se letos v dubnu vydala na Mount Everest poprvé v životě, si horolezci krutou zimu zpříjemňují pořádně divokými mejdany.

K popíjení a následným orgiím prý dochází v základním táboře, kde horolezci nabírají síly a zvykají si na nadmořskou výšku.

Podle novinářky ta úplně nejdivočejší atmosféra propukla poté, co parta horolezců už vrchol nejvyšší hory světa zdolala a mohlo se tedy začít slavit. 

Holdenová tvrdí, že horolezci „prahli po sexu, protože sex se rovná život“.

Lucy Holden je novinářka a horolezkyně.

Lucy Holdenová je novinářka a horolezkyně.

V místní nálevně se Holdenovou pokusil dokonce sbalit jeden opilý horolezec z druhé skupiny. 

„Zeptal se mě, jestli nechci k němu do pokoje,“ píše novinářka v článku, který uveřejnil deník The Times

Když se Holdenová zeptala proč, horolezec jí vysekl poklonu, že je moc krásná. „Nemyla jsem se dva týdny,“ řekla mu a zajímavou nabídku na náhodný sex tak odmítla.

Lucy Holden je novinářka a horolezkyně.

Lucy Holdenová je novinářka a horolezkyně.

Ostatní horolezci si ale podle Holdenové ve velkém užívali. Novinářka zmínila například jednu neznámou Kanaďanku, která souložila na záchodech s jiným vášnivým cestovatelem. Poté ho po táboře zběsile naháněla...

Tím ale „veselé zprávy“ o Everestu končí. Během dvou dnů, co Holdenová na nejvyšší horu lezla, zemřeli čtyři lidé. 

V období mezi dubnem a květnem zahynulo při výšlapu na Everest celkem jedenáct horolezců. Většina úmrtí je připisována vyčerpání a extrémní únavě.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat