jít naiDNES.cz

Můj nástupce? Klaus mladší je ideální kandidát, naznačuje Zeman

Miloš Zeman promluvil o možnosti, že by ho ve funkci prezidenta nahradil Václav Klaus či jeho syn. | foto: koláž Expresu

Nejen v politických kruzích se začalo šuškat, že by si Václav Klaus mohl znovu brousit zuby na prezidentskou kandidaturu. Bývalý prezident totiž v rozhovoru pro televizi Prima sice svůj záměr vystřídat ve funkci hlavy státu Miloše Zemana nepotvrdil, ale ani nevyloučil. A co na spekulace říká samotný Zeman? Klause si jako svého nástupce představit dokáže, víc by mu ale seděl jeho syn, poslanec za ODS Václav Klaus mladší!

Miloš Zeman úřad prezidenta republiky obhájil teprve minulý rok, už teď se ale dost možná rýsuje první kandidát na jeho nástupce. Bývalý prezident Václav Klaus totiž o možné kandidatuře promluvil v rozhovoru pro FTV Prima, a byť ji nepotvrdil, nezaujal ani odmítavý postoj.

„Nevím, jestli starý pán mého věku může o něco takového usilovat. Tahle možnost tady je, ale myslím, že to je už úkol pro nové generace,“ řekl Klaus.

Co by na situaci, kdy se jeho nástupcem stane ten samý muž, který mu klíče od Pražského hradu v roce 2013 předával, říká samotný Zeman? V rozhovoru pro TV Barrandov jeho případnou kandidaturu v podstatě posvětil, když řekl, že Klaus je zkušeným politikem, s jehož některými názory se ztotožňuje!

„Každý občan starší čtyřiceti let může kandidovat na prezidenta republiky. Václav Klaus je zkušený politik. Díky různosti názorů bych řekl, že s něčím souhlasím a s něčím nesouhlasím, a to už celou dobu, co se známe, ale řekl bych, že v minulosti těch nesouhlasů bylo víc a dnes jich je méně a převažují souhlasy,“ řekl Zeman.

Vzápětí se ale chytil lasa, které samotný Klaus v rozhovoru pro FTV Prima nahodil. A to, že úkol zhostit se vedení státu by měl připadnout nové generaci.

„Nicméně Václav Klaus v tom pořadu také mluvil o nové generaci a ta nová generace zahrnuje i jeho syna,“ prohlásil Zeman s úsměvem.

A právě Václav Klaus mladší, jehož kandidaturu by si přály i zástupy podporovatelů tohoto populárního poslance, je podle Zemana vhodným kandidátem na post prezidenta.

„Právě proto, že žijeme ve svobodné společnosti, tak by bylo dobré, aby tam byli lidé, kteří něco dokázali. Václav Klaus mladší byl velmi úspěšným ředitelem špičkového gymnázia PORG, takže už má taky něco za sebou. A já budu jen rád, když v příštích prezidentských volbách budou kandidovat především politici. Protože kandidatura nepolitiků je nesmírně riskantní, je to totéž, jako byste se nechal operovat od člověka, který nestudoval medicínu,“ míní Zeman.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:37 11. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  46
 • Tvl
  21
 • Trapas
  12
 • Cože
  10
 • Haha
  9
 • Sladký
  9
Komentáře

Mohlo by vás zajímat