Zákulisí Zemanovy narozeninové oslavy: Dcera Kate si pobyt v Česku protáhne. Co za tím je?

30. září 2019
Prezident České republiky Miloš Zeman v sobotu oslavil své 75. narozeniny. Oslava probíhala v Lánech a hlavu státu přijely navštívit obě jeho děti. Jaký dárek měl největší úspěch a co prezidentovi věnoval například hradní mluvčí Jiří Ovčáček? A jak dlouho se zdrží dcera Kateřina?

Ve dvě hodiny odpoledne prezident Miloš Zeman za přítomnosti několika novinářů převzal svůj první dárek v podobě zbrusu nového vozu Škoda Superb od automobilky Škoda Auto.

Poté, co si prezident vůz okoukl zvenku i zevnitř, následovala oslava v úzkém kruhu. Pozváni byli pouze členové rodiny a nejbližší spolupracovníci. 

Nechyběl například hradní kancléř Vratislav Mynář s manželkou Alex, protokolář Vladimír Kruliš s chotí Dagmar či hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A právě ten Expresu detailně popsal, jak oslava pana prezidenta probíhala.

„Ve 14:30 byla na zámku zahájena narozeninová oslava v úzkém kruhu. Panu prezidentovi popřála jeho paní, dcera Kateřina, syn David a ‚babička‘, jak pan prezident říká své tchyni. Nechyběli nejbližší spolupracovníci pana prezidenta. Podávaly se zabijačkové pokrmy. Bylo to velmi příjemné a klidné odpoledne, kdy jsme si s panem prezidentem povídali o všem možném,“ svěřil se Expresu Ovčáček, který v den oslavy sdílel na Facebooku snímek, na němž prezident Zeman dostává narozeninový dort.

A právě dort byl prý dárkem, který měl u prezidenta největší úspěch. „Byl vynikající, připravil ho hradní kuchař a zasloužil si velký potlesk,“ říká hradní mluvčí.

Prezident dostal třípatrový dort.

Prezident dostal třípatrový dort.

„Mezi dárky byly také zajímavé knihy, květiny nebo třeba vzácný armagnac (brandy, pozn. red.) ročník 1944. Pokud jde o mne, panu prezidentovi jsem věnoval knihu ‚V myšlenkovém světě Tomáše Halíka‘ od autora Jiřího Fuchse,“ zakončil Ovčáček.

Cena zmíněné brandy se může pohybovat i v řádu desítek tisíc korun.

Kate po oslavě chvíli zůstane

Zemanova dcera Kateřina alias Kate přijela na oslavu svého otce z Velké Británie, kde studuje a pracuje. Podle zdroje Expres.cz si ale dovolenou ještě o pár dní protáhne. 

Z Ostravy vlakem na oslavu přijel prezidentův syn David, kterého má Miloš Zeman z prvního manželství. 

David Zeman je uznávaný lékař a vědec. Věnuje se výzkumu ve Fakultní nemocnici Ostrava a přednáší také na tamní univerzitě.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:52 28. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 149
  • 109
  • 57
  • 51
  • 43
  • 41
Komentáře