jít naiDNES.cz

Smrt Simony na Orlíku: Matka neunesla bolest, veřejně sdílí fotku rakve

Matka zesnulé Simony sdílí fotku s rakví dcery na Facebooku. | foto: koláž Expres.cz/ facebook

S obrovskou tragédií se nedokáže vyrovnat matka dívky, kterou nedávno srazil mladík na Orlíku na vodním skútru. Na Facebooku sdílí vzkazy plné bolesti.

Snad stovky fotek a dojemných vzkazů už napsala matka zesnulé Simony, jejíž mladý život ukončil devatenáctiletý kluk, co svým skútrem přejel pramici, na které si dívka užívala společné chvíle se svým novým přítelem.

Tragická ztráta jediné dcery ji zdrtila a je pochopitelně těžké se s nešťastnou událostí vyrovnat. Simonina matka se o to pokouší i prostřednictvím sdílením svých pocitů a vzpomínek na dceru na svém profilu na Facebooku.

Na profilové i na úvodní fotce má fotku své dcery. Několikrát za den sdílí fotky své dcery z různých období jejího života. Párkrát napsala, že už nenachází smysl života, a že to nezvládne.

Zlomená žena dokonce sdílela fotku z pohřbu Simony. Na to už jí ale lidé, kteří jí pod příspěvky kondolují a vyjadřují podporu, píší, že by neměla zhoršovat svůj stav pohledem na bílou rakev.

Bílá rakev, do níž uložili osmnáctiletou dívku.

Bílá rakev, do níž uložili osmnáctiletou dívku.

„Každej radí, odsuzuje, sakra, ale já cítím tu bolest ztrátu a prázdno a budu si to prožívat, jak já potřebuju. Ne, jak by chtěli lidé a už vůbec ne ty, co mě neznají. Sakra, dejte mi pokoj a nepřitěžujte mi, už tak to bolí moc,“ ohradila se truchlící matka.

To, že způsoby truchlení mohou být u každého velice individuální, i když mohou někomu připadat podivné, potvrdil pro Expres psychiatr Jan Cimický. „Každý člověk má jiný práh emocí. Někdo je na sobě nedá znát, jiný je citlivý i na věci, které se ho netýkají. Ztráta blízkého člověka je zásadní a ti lidé prožívají hlubokou bolest. Dneska si ale musíme zvykat, že ty projevy smutku budou čím dál častěji sdíleny i přes sociální sítě,“ říká psychiatr.

Mimo truchlení se ale paní Šárka J. snaží o to, aby byl potrestán viník a sdílí i petici, kterou založili lidé, jež si přejí, aby na Orlík směly jen lodě s motory do třinácti koňských sil.

To se zatím asi nestane, ale i tak se po tragédii budou dít určité změny. Ministr dopravy Dan Ťok v pátek oznámil premiérovi Sobotkovi, že na Slapech a na Orlíku chystá zavést 16 ploch vymezených pouze pro koupání. Bezpečnost plavců by se tedy měla zvýšit.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 neděle 20. listopadu 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  36
 • Tvl
  34
 • Cože
  19
 • Super
  18
 • Haha
  15
 • Sladký
  10
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Deset dní a Slavia mohla zmizet. Miliardář Šimáně exkluzivně vypráví

Jiří Šimáně, jeden z nejbohatších Čechů, koupil před pěti lety zadluženou Slavii. Klub nad propastí. Ta stejná Slavia,...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře