jít naiDNES.cz

Fotografie nahé Marilyn Monroe: Autor je tajil desítky let, teď promluvil jeho syn!

Unikly posrmrtné snímky Marilyn Monroe. | foto: Reprofoto Mail Online

V roce 2009 byla hollywoodská sexbomba Marilyn Monroe (†36) prohlášena za nejkrásnější herečku všech dob. Od její smrti uplynulo už 57 let. I tak ale stále není jasné, jak zemřela. Jeden z fotografů tehdy pořídil snímky krátce po jejím skonu. Ukryl je a nikomu o nich neřekl. Nikomu, kromě svého syna! A ten teď promluvil.

Snímky stvořil fotograf Leigh Wiener, který se dostal do márnice krátce po skonu slavné herečky. Několik fotografií poslal časopisu Life. Další snímky si ale ponechal. Marilyn na nich prý byla nahá.

Wiener snímky údajně ukryl do sejfu. V roce 1993 fotograf zemřel a místo, kde fotografie byly ukryty, odhalil jeho syn Devick v novém třídílném dokumentárním cyklu o smrti Marilyn Monroe.

Údajně šlo o dvě role filmu s fotografiemi nahé mrtvoly. Fotografův syn v dokumentu přiznal, že jeho otec musel podplatit koronery. Tělo krásné herečky zůstalo v márnici více než 24 hodin.

Fotograf stvořil několik snímků Marilyn, které obletěly celý svět. Podle Devicka ale to daleko nejskandálnější zůstalo schováno v trezoru.

Některé snímky jsou pro silné povahy.

Některé snímky jsou pro silné povahy.

Vzhledem k tomu, že Marilyn Monroe platila za jednu z nejznámějších osobností 20. století, fotograf by snímky jistě prodal za obrovské peníze. Nicméně rozhodl se vzít si své tajemství až do hrobu.

„Doslova umřel i s tím tajemstvím,“ říká fotografův syn Devick.

Tato fotografie vznikla krátce po její smrti.

Tato fotografie vznikla krátce po její smrti.

Tělo Marilyn Monroe nalezla 5. srpna 1962 v jejím domě hospodyně Eunice. Herečka ležela v posteli bez jakýchkoliv známek života. Podle některých teorií byla ve velmi divné poloze, jako by ji někdo již mrtvou do lože položil.

Dodnes není jasná příčina smrti. Někteří její skon dlouho dopředu předvídali, jelikož Marilyn prý v minulosti několikrát uvažovala o sebevraždě. Objevují se ale i tací, kteří říkají, že tato krásná blondýna by si na život nikdy nesáhla.

Unikly posrmrtné snímky Marilyn Monroe.

Slavné foto z márnice

Milovníci konspiračních teorií jsou toho názoru, že byla zavražděna tajnými službami, či dokonce bratry Kennedyovými. 

Vyšetřování její smrti bylo podezřele krátké. Dne 27. srpna 1962 učinil koroner závěrečné ohlášení, že smrt nastala akutní otravou barbituráty a pravděpodobně se jednalo o sebevraždu.

S touto verzí ale mnoho lidí nesouhlasí a v minulých letech jsme byli už mnohokrát svědky toho, že se někteří pokusili o znovuotevření případu.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat