Z vůle Alláha jim uřezali hlavy! Dvě krásné blondýnky byly brutálně zavražděny v Maroku

Marocká policie vyšetřuje brutální popravu dvou dívek ze Skandinávie, jejichž těla byla nalezena pod turisty oblíbenou horou Tubkal. Obě měly hlavu odříznutou od těla. V rukou vyšetřovatelů už skončil jeden podezřelý, další tři jsou stále na útěku. Podle oficiálních zpráv šlo o teroristický útok!

K naprosto brutálnímu a nechutnému činu došlo v pondělí na oblíbeném turistickém místě v Maroku. Dvě půvabné studentky Maren Ueland (†28) z Norska a Louisa Vesterager Jespersen (†24) z Dánska někdo pod nejvyšší horou severní Afriky Tubkal ubodal a uřezal jim hlavy.

Jak uvádějí světová média, dvojnásobná vražda otřásla celou zemí. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, Maroko platí za jednu z nejbezpečnějších muslimských zemí a útoky na cizince, navíc takto brutální, zde nejsou vůbec běžné.

Dívky někdo zavraždil během noci, když nedaleko hory Tubkal stanovaly. Policie začala po vrazích intenzivně pátrat a již v úterý se jim podařilo dopadnout prvního podezřelého. Jeho výpověď i záběry z kamer v deset kilometrů vzdálené horské vesnici Imlil je navíc zavedly i na stopu dalších tří mužů, ti ale zatím spravedlnosti unikají.

Louisa Vesterager Jespersen byla sympatická a věčně usměvavá dívka.

Louisa Vesterager Jespersen byla sympatická a věčně usměvavá dívka.

Z výslechů zadrženého policisté začali pomalu rozplétat pozadí ohavného činu a brzy přišli na první klíčová zjištění. Dvojnásobná vražda podle nich byla teroristickým činem.

Maren Ueland byla vášnivou turistkou.

Maren Ueland byla vášnivou turistkou.

Policisty k tomu dovedly především dvě indicie. Tou první je, že zadržený muž má zřejmě silné vazby na teroristickou organizaci Islámský stát, s jejímiž členy měl být v kontaktu. 

Druhou je pak video, které se v Maroku šířilo po sociálních sítích. Samotní vrazi na něj měli natočit vraždu jedné z dívek, přičemž následně jeden z nich s mačetou v ruce údajně vzkázal: „Tohle je odplata za naše bratry v Sýrii.“

Trojice podezřelých z brutální dvojnásobné vraždy.

Trojice podezřelých z brutální dvojnásobné vraždy

Teroristickému podtextu nasvědčuje i fakt, že turistky vrazi neokradli, přestože u sebe měly například určitě ne levnou profesionální výbavu na výstup hory. Některá marocká média spekulují o tom, že vrazi obě dívky před smrtí znásilnili. 

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:40 19. dubna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  320
 • Cože
  43
 • Super
  31
 • Haha
  28
 • Trapas
  28
 • Sladký
  18
Komentáře