jít naiDNES.cz

Šéf lidovců pohřbil manželku. S Markétou Výbornou se loučil plný kostel

Marek Výborný s manželkou na svatováclavské pouti | foto: Facebook

Šéf lidovců Marek Výborný prožívá bezpochyby to nejhorší období v životě. Minulý týden mu zcela náhle, následkem skryté a neléčitelné vady srdce, zemřela manželka. Právě dnes ji za deštivého počasí v kostele sv. Bartoloměje v Heřmanově Městci pohřbil. Nespočet květin a věnců jasně dokazuje, jak oblíbeným člověkem Markéta Výborná (†45) byla.

Šéfuje KDU-ČSL, ale na politiku nemá v posledních dnech pomyšlení. Marek Výborný přišel o milovanou manželku Markétu, a to zcela nečekaně.

Markéta Výborná totiž trpěla skrytou a neléčitelnou vrozenou vadou srdce, která se u ní ale dosud nijak neprojevila. V pondělí vypravila děti do školy, pak si šla ještě lehnout, protože jí nebylo dobře, už se ale neprobudila. Její tělo objevila šestnáctiletá dcera, maminku se ještě snažila oživit, ale marně.

Právě dnes zdrcená rodina Markétu Výbornou pohřbila, a to v kostele v Heřmanově Městci. Tam se těsnaly zástupy lidí, bylo znát, že klavíristka a učitelka na konzervatoři byla velmi oblíbená. Není se co divit, už jen na fotkách se vždy usmívala a zářila energií.

Marek Výborný s manželkou Markétou v létě na dovolené v Českém Krumlově.

Marek Výborný s manželkou Markétou v létě na dovolené v Českém Krumlově

Za rakví se pak táhl několik metrů dlouhý pás květin a věnců. Už z parte šlo vyčíst, že bude mít Markéta Výborná pohřeb podle tradičních křesťanských zvyklostí.

„Po církevních obřadech ji doprovodíme na místní hřbitov, kde bude očekávat slávu vzkříšení,“ stálo v něm.

Marek Výborný během jednání ve Sněmovně.

Marek Výborný během jednání ve Sněmovně

Šéf lidovců už předtím na Facebooku poděkoval za to, kolik podpory se jemu i celé rodině po smrti milované manželky dostalo.

„Děkujeme vám za stovky slov podpory a vyjádření soucitu. Ač nás to moc bolí, moc si toho vážíme. Milovanou Marky a mamku máme stále před očima a víme, že teď už v ní máme mocnou přímluvkyni v nebi. I ona nám pomůže tu bolest překonat,“ napsal.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat