Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz

    Plakáty Trikolóry provokují „šaška“ Novotného. „Je to fejk, ale souhlasím s tím,“ říká kandidát Maitah

    Plakáty o konci šaškáren nepochybně míří na řeporyjského starostu Pavla Novotného. Mansoor Maitah za nimi nestojí, ale s obsahem souhlasí! | foto: Mansoor Maitah

    Dočkáme se další internetové války vedené řeporyjským starostou Pavlem Novotným? Právě v jeho „rajonu“ se v uplynulých dnech objevily plakáty, v nichž má kandidát Trikolóry Mansoor Maitah potenciální voliče lákat na to, že utne šaškárny v zahraničí politice, což je očividně narážka právě na Novotného z ODS. Pravda je trochu jiná, nikdo z Trikolóry a už vůbec ne sám Maitah podle jeho slov za plakáty nestojí. „Ale slogan je to dobrý, možná si ho vypůjčím. Pokud se mi ozve jeho autor, rád ho pozvu na pivo,“ říká Maitah, podle něhož se Novotný vyžívá v nedůstojnosti a soustavně snižuje důvěryhodnost české diplomacie.

    „Konec šaškáren v zahraniční politice.“ Takové heslo stojí na plakátech s fotografií senátního kandidáta Trikolóry Mansoora Maitaha. 

    Nebylo by na nich nic moc zvláštního, kdyby se neobjevily výhradně v Řeporyjích, kterým „vládne“ starosta Pavel Novotný. Jeho parketou je kromě dalšího třeba i rozesílání ostrých dopisů zemím, jako jsou Čína nebo Rusko. 

    Pravda je ovšem taková, že Maitahův tým ani nikdo z vyšších pozic hnutí Trikolóra za plakáty nestojí, pravděpodobně se jedná o něčí snahu rozdmýchat mezi uznávaným vědeckým pracovníkem a Novotným spor. 

    Na otázku, zda by se mohlo jednat o sólo akci někoho z Trikolóry a zda jde podle něj o snahu vyprovokovat Novotného, pokrčil kandidát ve volebním obvodu Praha 5 rameny.

    „Nevím, řekl bych, že se nejspíš jedná o akci lidí, kteří nemají rádi Pavla Novotného a vědí, že jej načerno vylepenými plakáty Trikolóry trochu pozlobí. Já to chápu jako pokus ukázat lidem, že ne každý má stejnou představu o diskuzi se zahraničními partnery jako pan Novotný,“ řekl Expresu Maitah. 

    Mansoor Maitah na falešných plakátech hlásá konec šaškárnám v zahraniční...

    Mansoor Maitah na falešných plakátech hlásá konec šaškárnám v zahraniční politice.

    „Ruské hackery bych v tom ale nehledal, tak zajímavý zase Novotný není,“ dodal lišácky v narážce na to, že se na plakátech k distribuci hlásí právě „ruští hackeři“.

    Debata se ovšem záhy stočila k tomu, že Mansoor Maitah vlastně s obsahem plakátů souhlasí. Podle něj Novotného výstřelky v podobě dopisů, které se pak řeší i v zahraničních médiích, nejsou zrovna důstojné.

    Kandidát do Senátu za Trikolóru Mansoor Maitah

    Kandidát do Senátu za Trikolóru Mansoor Maitah

    „Já jako profesor a akademický pracovník nejsem podobným vtípkům příliš nakloněný. Ale v případě řeporyjského starosty, který svým nevybíravým chováním soustavně snižuje důvěryhodnost české diplomacie před zahraničními partnery, rozhodně platí, že na hrubý pytel patří hrubá záplata,“ míní Maitah.

    „Pavel Novotný se vyžívá v pokleslosti a nedůstojnosti. Je mu úplně jedno, jaké budou mít jeho sprostoty důsledky,“ dodává. 

    Pavel Novotný

    Řeporyjský starosta Pavel Novotný

    Možná se tak nakonec Maitah plakáty, které se v Řeporyjích objevily, inspiruje.

    „Šaškárny by v politice skutečně být neměly. Slogan je to dobrý, možná si ho vypůjčím. Pokud se mi ozve jeho autor, rád ho pozvu na pivo,“ směje se.

    Fotogalerie

    O čem sní tvůj e-mail?

    Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

    Po čtyřicítce žijeme na vypůjčený čas, říká lékař David Sedmera

    Premium Lidské tělo je velmi přesný a dokonalý mechanismus. V některých směrech až zázračný. Proč je však uspořádání těla...

    Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

    Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

    Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

    Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

    Komentáře

    Mohlo by vás zajímat

    Vezmeme vás na titulní stranu
    Pátek 23. října 2020, svátek má Teodor, Theodor
    • schránka
    • Přihlásit Můj účet
    EXPRES

  • Zprávy
  • Celebrity
  • Jen pro muže
  • Sport
  • Video
  • jít naiDNES.cz