Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Policie věří, že našla únosce malé Maddie. Pedofila by mohla usvědčit přítelkyně

  Christian Brückner je podle vyšetřovatelů možným únoscem dítěte. | foto: Autor: Koláž Expres

  Němečtí vyšetřovatelé mají za to, že tehdy tříletá Madeleine, která zmizela v roce 2007 během dovolené s rodiči v Portugalsku, je po smrti. Podezřelým z vraždy je 43letý Němec. „Vycházíme z toho, že dívka je mrtvá,“ uvedl mluvčí bavorského státního zastupitelství Christian Wolters. Vrahem má být muž, který si aktuálně odpykává trest v německé věznici za znásilnění nezletilých dívek.

  Tehdy tříletá Madeleine McCannová zmizela v květnu 2007 z apartmánu v turistickém komplexu v Praia da Luz u jihoportugalského města Lagos v regionu Algarve. Její rodiče byli v tu dobu na večeři v blízké restauraci.

  Vyšetřovatelé předpokládali, že Maddie někdo unesl, po jistou dobu byli mezi podezřelými i rodiče malé holčičky, o jejíž osud se i díky kampani příbuzných zajímala média po celém světě.

  Podezřelý Němec Christian Brückner v letech 1995 až 2007 pravidelně pobýval v regionu Algarve, vykonával tam příležitostné práce třeba v gastronomii, uvedl ve středu německý Spolkový kriminální úřad. Několik let žil i v domě mezi městy Lagos a Praia da Luz.

  Muž, který byl už vícekrát trestán kvůli sexuálním deliktům i na dětech, si momentálně odpykává kvůli jinému zločinu víceletý trest ve vězení v severoněmeckém Kielu.

  Podle informací listu Braunschweiger Zeitung byl 43letý Němec koncem loňského roku odsouzen také za znásilnění 72leté Američanky v Praia da Luz v roce 2005. Sedmiletý trest odnětí svobody ještě není pravomocný.

  „Kate a Gerry to vnímají jako potenciálně velmi důležité,“ řekl dnes BBC mluvčí rodiny McCannových Clarence Mitchell. „Nikdy se nevzdali naděje, že možná bude nalezena živá, ale jsou realisty,“ dodal.

  McCannovi se opakovaně obraceli na veřejnost, aby jim pomohla získat informace o jejich dceři. Kate před třemi lety, na desáté výročí zmizení malé Maddie, přiznala, že dceři stále kupují dárky k narozeninám a Vánocům.

  Dnes by Maddie bylo třináct a takto nějak by mohla vypadat, pokud je ještě...

  Britská a německá policie ve středu vyzvaly veřejnost k poskytnutí případných dalších informací o podezřelém muži, jehož totožnost však úřady neupřesnily.

  Policii zajímá zejména pohyb dvou automobilů, které muž patrně používal v době dívčina zmizení. Nyní jsou tyto vozy značek Volkswagen a Jaguar v držení německé policie.

  Najít další a rozhodující pojítko mezi McCannovou a pedofilem Brücknerem má vyšetřovatelům pomoci bývalá milenka uvězněného Němce. V den zmizení tříleté Maddie měl být Christian Brückner v kempu společně se ženou, po které nyní pátrají.

  Šokující na celém případu je také to, že jakmile začala policie postupně odhalovat osud malé Maddie, její vrah může putovat na svobodu. Kriminalisté se obávají, že může být propuštěn na svobodu ještě dřív, než se ověří jeho účast na smrti unesené holčičky.

  Christian Brueckner je podle vyšetřovatelů možným únoscem dítěte.

  Christian Brückner je podle vyšetřovatelů možným únoscem dítěte.

  Brückner byl na konci roku 2018 zatčen v ulicích Milána, kde ho zadrželi kriminalisté na základě evropského zatýkacího rozkazu.

  Paradoxní je, že tohoto pedofila a násilníka nedostalo za mříže znásilnění nezletilé, ale naopak 72leté Američanky, která byla v Algarve na dovolené. 

  Fotogalerie

  Snažím se naučit mít jizvy po popálení ráda, říká Týnuš Třešničková

  Premium Byl to okamžik. Vteřina, v níž ji ožehly plameny. Vlasy, krk, ruce, obličej... Ten krásný obličej, který ji živí. Jedna...

  Největší slabiny ojetých dodávek. Přinášíme přehled nejporuchovějších vozů

  Premium Dodávky byly stvořeny pro práci. Najedou mnohem více kilometrů než osobní auta, a to v náročných podmínkách. Ne všechna...

  VELKÝ TEST ZOO: přehled cen, zvířat i atrakcí. Přijeďte, pomůžete!

  Premium Mají otevřeno 365 dní v roce, ať praží slunce, nebo se žení čerti. Na několik týdnů je zavřel až koronavirus. Chcete...

  Komentáře
  Vezmeme vás na titulní stranu
  Středa 15. července 2020, svátek má Jindřich
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz