Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Kajínek o Beránkovi: Čtvrt roku v díře? Blbost, ani kdyby zabil bachaře! Zavařil si ale...

  Jiří Kajínek promluvil o kauze Leo Beránek. | foto: Instagram

  Kontroverzní raper Leo Beránek si za mřížemi pořádně zavařil. Krátce před Vánoci totiž vydal klip, který natočil na tajně propašovaný mobilní telefon, ukazuje v něm detaily vězení a nadává na policii. Expres.cz se spojil s nejznámějším českým vězněm Jiřím Kajínkem, aby nám popsal, co pro Beránka kázeňský průšvih znamená.

  Jiří Kajínek poskytl Expresu rozhovor o tom, jak strávil Vánoce, co nyní dělá se svou „paní doktorkou“, také se zmínil o filmové sérii Případ Roubal. Nemohli jsme se ho ovšem nezeptat na kauzu kolem rapera Lea Beránka.

  Ten z vězení, kde si odpykává šest let za napadení a ublížení na zdraví, vydal rovnou celou desku. Vévodí jí song Kluci z basy, k němuž Beránek s pomocí spoluvězňů tajně natočil klip.

  Jak telefon do vězení dostal, je předmětem vyšetřování vězeňské služby. Podle Jiřího Kajínka přitom není tajemstvím, že si mobily vždy nacházely cestu za mříže v kapsách zaměstnanců.

  Pravidlem číslo jedna nicméně je nenechat se chytit. Leo Beránek ale umístil klip na sociální sítě, aby se pochlubil, že je první, kdo něco takového udělal. Leovo okolí Expresu řeklo, že zaměstnanci vězení jsou zoufalí, protože mobil nemohou najít, a tím pádem vězně potrestat. To je podle Kajínka nesmysl.

  „Je úplně jedno, jestli u něj najdou mobil, nebo ne. On sám dodal důkaz, že něco natáčel zakázaným prostředkem a porušil řád výkonu trestu. Stala se jednoduchá věc, bachaři ho sebrali a strčili do díry. A on bude kázeňsky potrestán,“ krčí rameny Kajínek.

  Leo Beránek si v kriminále nechal potetovat obličej a natočil nový klip.

  Jaký trest Beránka čeká, případně ho už dokonce vyfasoval, zajímá všechny jeho fanoušky.

  „Pokud vězeňská služba u vězně najde mobil, je to bráno jako hrubé porušení vnitřního řádu. Ve vězení je to nastaveno tak, že každý vězeň je zařazen do vnitřní diferenciace. Ta má tři stupně. Nový vězeň jde do druhé diferenciace, a když se chová slušně, dostane se po čase do té první. Když se ale chová špatně, jde do třetí. A jestli měl Leo Beránek ve vězení mobil, automaticky jde do třetí,“ vysvětluje Kajínek.

  Rozdíly jsou poměrně značné. Vězni v první diferenciaci mají možnost nákupu za více peněz, ale i další výhody, třeba nestandardní návštěvu bez kontrol. 

  „Další problém samozřejmě je žádost o podmínečné propuštění po zákonné lhůtě. Soud v drtivé většině případů žádá, aby vězeň byl v první diferenciaci. A jestliže si Leo natočil video a dal ho na sociální sítě, má smůlu,“ vysvětluje muž, jehož v roce 2017 omilostnil prezident Miloš Zeman.

  Čtvrt roku v díře? Blbost!

  Poslední informace, kterou Expres o Leovi získal od jeho kamaráda a spoluautora alba Otta Ferocityho, byla, že měl Beránek vyfasovat trest v podobě čtvrt roku v „díře“ a nikdo o něm nemá zprávy. Podle Jiřího Kajínka je to nesmysl.

  „Tři měsíce jsou blbost, neexistuje. Maximální trest je dvacet dní samovazby. I kdyby tam zabil bachaře, může na samotce dostat jen dvacet dnů, ne víc. A poté pochopitelně soudní postih. Za telefon určitě nedostane tři měsíce, to je úplný nesmysl,“ odmítá Kajínek.

  Na samotku se podle něj chodí na mnohem kratší čas. A je tak možné, že už je Beránek v tuto chvíli venku.

  „Standardní je třeba sedm nebo deset dní. Často se chodí na díru s výjezdem, což znamená, že ho tam zavřou a odtamtud může jít do práce a zase z práce. Pak je celouzavřené oddělení, tam je vězeň celou dobu zavřený a nesmí nikam kromě hodinové vycházky na dvůr, na kterou má právo. Lehnout si smí až při večerce a při budíku musí vstát. Také u sebe může mít jen bibli a psát dopisy, jinak nic. Nejhorší je samovazba, to je nejpřísnější trest. Té se doopravdy říká díra,“ vysvětluje Kajínek.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pondělí 9. května 2022. Anketa je uzavřena.

  • Super
   37
  • Trapas
   12
  • Haha
   10
  • Tvl
   10
  • Cože
   4
  • Sladký
   4
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...