jít naiDNES.cz

Ledecká si na Hrad pro vyznamenání nepřijde. Zakázal jí to táta?

Ledecká pro vyznamenání na Hrad nedorazí. S rodinou řešila, zda ho vůbec přijmout. | foto: archivProfimedia.cz

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká si v neděli na Hrad pro státní vyznamenání nepřijde. Zvažovala dokonce, zda ho vůbec přijmout. Její otec, hudebník Janek Ledecký, se totiž v minulosti vymezil proti Zemanovi.

„Abych byla upřímná, tak jsme to doma řešili. Řešili jsme, jestli vůbec je správné v současných podmínkách vyznamenání přijmout, nebo ne. Já jsem se k tomu postavila z té strany, že na státní vyznamenání mě navrhl stát a občané České republiky za dlouhodobou reprezentaci České republiky. Já si toho vážím a z tohohle postu to státní vyznamenání přijmu,“ řekla dnes novinářům.

Otec olympioničky Janek Ledecký se v minulosti distancoval od Miloše Zemana. V roce 2016 zazpíval na plese, který organizovala hradní kancelář, ale později prohlásil, že to bylo nešťastné rozhodnutí.

Vedle Ledecké by měl letos státní vyznamenání dostat také bývalý tenista Radek Štěpánek. Loni ho obdržela rychlobruslařka Martina Sáblíková.

Pro mě státní vyznamenání znamená čest a ráda se zařadím ke sportovcům, kteří ho dostali, tam budu v dobré společnosti. Ale osobně ho převzít nemůžu,“ doplnila Ledecká.

Mimo to dvojnásobná olympijská šampionka podepsala smlouvu s několika novými partnery – bude mít třeba i svou panenku barbie a stane se jednou z členek Milka Ski Stars týmu. Obměnila také realizační tým. Jakuba Marka střídá na pozici fyzioterapeuta Michal Lešák.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:58 22. února 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  75
 • Super
  36
 • Tvl
  20
 • Cože
  16
 • Haha
  15
 • Sladký
  10
Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Hra o 80 tisíc: kolik peněz navíc mohou rodiče získat a jak to udělat

Rodičovský příspěvek se od ledna zvýší ze současných 220 tisíc korun až na celkových 300 tisíc. MF DNES přináší návod –...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Komentáře

Mohlo by vás zajímat