Lando, sledujeme tě! Antifa oblepila samolepkami zpěvákovo auto a dům. Co na to HateFree?

Zpěvák Daniel Landa v noci z neděle na pondělí čelil útoku levicových extremistů na svůj majetek. Sympatizanti hnutí Antifa mu oblepili dům a auto protinacistickými samolepkami. | foto: koláž Expres.cz

Daniel Landa se stal terčem útoku levicových radikálů. Sympatizanti hnutí Antifa, kteří Landu považují za neonacistu oblepili jeho dům a auto samolepkami s protinacistickou tématikou. Landa našel nečekané zastání.

Neuplynul ani měsíc od sprejerských útoků na pražské kavárny a provozovny, které sympatizovaly s projektem HateFree Culture. Na ty neznámí útočníci nasprejovali neonacistická hesla a symboly. V noci z neděle na pondělí útočili vandalové z druhé strany barikády.


Neznámí levicoví extremisté hlásící se k hnutí Antifa si za terč svého útoku vybrali populárního zpěváka Daniela Landu. Příslušníci Antifa Landu kvůli jeho působení v kapele Orlík na počátku 90. let dodnes považují za neonacistu, což dali opět najevo svým činem.

Landův dům na pražském Vyšehradě a jeho automobil Porsche zaparkovaný před domem byly oblepeny samolepkami s protinacistickou tématikou. „Noční vzkazy na našem domově od mladých lidí dobře pomáhají obrušovat ego. Hezký den všem. OdŽito,“ komentoval událost na svém facebookovém profilu Landa.

Fotogalerie

Pro mnohé kontroverzní zpěvák našel nečekané zastání. Namísto sympatizantů krajní pravice se za něj postavil šéf HateFree Culture Lukáš Houdek. Ten v zásadě nevidí rozdíl mezi počínání sprejerů na kavárny a těch, kteří oblepili Landův majetek.

„Je tohle skutečně něco jiného, než kdyby někdo například polepil auto muslimce samolepkami s přeškrtlou mešitou?“ táže se na sociální síti Houdek. Landa už útoku vandala na své Porsche čelil. Mladíka se podařilo na základě kamerových záznamů dopadnout a zpěvák mu osobně domluvil.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:35 13. září 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  16
 • Haha
  15
 • Tvl
  15
 • Cože
  9
 • Sladký
  9
 • Super
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat