Jako loni v Chorvatsku?! Jih Evropy kvůli koronaviru zaplavili agresivní a obří komáři

27. května 2020
Jsou až čtyřikrát větší, přenášejí nemoci a jejich bodnutí bolí jako čert. Jih Evropy, kam Češi rádi vyrážejí na dovolenou, čelí invazi komárů tygrovaných. Ti už ovládli třeba španělský ostrov Ibiza, téměř celou francouzskou Riviéru a zemí se nezadržitelně šíří směrem na sever. Na vině je koronavirus, komáři se totiž mohli bezstarostně líhnout v nevyužívaných bazénech.

Pamatujete si na loňskou komáří apokalypsu v Chorvatsku, kde v některých městech lidé nemohli vyjít ven bez ochranného obleku? Ta se zřejmě bude letos opakovat, ovšem v ještě větším rozsahu.

Tedy konkrétně Chorvatsko zatím veřejně na poplach nebije, státy na jihu Evropy ovšem hlásí masivní přemnožení komárů tygrovaných. Konkrétně jde o značnou část Francie včetně Korsiky nebo španělský ostrov Ibiza. Z rychlého postupu komárů směrem na sever mají strach až v Německu a Británii, kde před valícími se obřími komářími roji varují média.

Strach mají proto, že komáři tygrovaní jsou až čtyřikrát větší než ti normální a hlavně mohou přenášet nebezpečné nemoci, jako je virus zika, horečka dengue nebo západonilská horečka.

Ve Francii případů nebezpečně přibývá.

Hmyz, rozpoznatelný podle černobílých pruhů, je mimořádně agresivní a jeho bodnutí je tak silné, že po něm často lidem zůstávají otoky a jizvy, o bolesti nemluvě. Navíc se rádi usazují ve větších městech.

Výskyt komárů tygrovaných není v Evropě novinkou, v minulých letech se výjimečně objevili dokonce i na jihu Moravy.

Za letošní masivní přemnožení může podle odborníků pandemie koronaviru. Komáři se zřejmě líhli v nevyužívaných bazénech hotelů.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:42 čtvrtek 24. září 2020. Anketa je uzavřena.

  • 32
  • 27
  • 25
  • 25
  • 24
  • 24
Komentáře