Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Tohle je rakovina města! Sdílených koloběžek přibývá, Pražané postují nejbizarnější úlovky

  Prahu zaplavil mor v podobě elektrických koloběžek. Situace je čím dál horší. | foto: Facebook

  Zelený teror v podobě elektrických koloběžek na území hlavního města nebere konce. Naopak dost možná i vzhledem ke konkurenčnímu boji nabírá na obrátkách. Sociální sítě se plní fotkami zoufalých Pražanů, kteří zveřejňují ty nejbizarnější úlovky v podobě poházených či naprosto nesmyslně zaparkovaných strojů na chodnících, v parcích nebo třeba na silnicích. Série nejnovějších kousků vás zaručeně pobaví.

  Elektrokoloběžky Lime vtrhly do Prahy před pár lety jako sympatický projekt ke zlepšení mobility po centru. Brzy se ale ukázalo, že jde spíše o zhoubu. Pirátský pražský primátor Zdeněk Hřib si přitom během koronaviru pochvaloval, jak se změnil život díky pražským koloběžkám. Sám na jedné stál.

  „Nejvíce nás zaujal obrovský nárůst cyklistiky oproti roku 2019. Jde vidět, že hezké počasí a touha dostat se ven cyklistice prospívá. Začátkem letošního dubna to bylo 215 000 průjezdů přes cyklosčítače oproti loňským 79 000,“ prozradil Hřib.

  Místo Pražanů je využívají především podnapilí turisté, což dokazuje i rostoucí počet nehod. Největším problémem je, že se pohozené či naprosto neohleduplně zaparkované stroje povalují úplně všude a komplikují život chodcům.

  Za tu dobu magistrát nepřišel s ničím, co by situaci pomohlo zlepšit. Před pár týdny se probral poslanec Jakub Michálek (Piráti) a sliboval rychlou nápravu. Namísto chvály ho lidé zpražili za to, že honí body před volbami.

  Například pro matky s kočárkem či slepce jde o skutečně velký problém. Představte si kupříkladu, jak se prodírají ranním Klárovem.

  I takto vypadají ulice Prahy.

  Přesně takto to na náměstí pod Pražským hradem, které by mělo být tím lepším, pohlednějším a čistším místem Prahy, vypadalo minulou středu. Fotografie se objevily ve facebookové skupině sdružující obyvatele první městské části.

  Takto vypadal minulý týden ráno Klárov.

  Do soutěže o „sochařskou modernu“ se přihlásila i další Pražanka. Ta zdokumentovala haldu koloběžek, které doplňuje ještě sdílené kolo, taktéž od společnosti Lime.

  I takto vypadají ulice Prahy.

  Někteří uživatelé sdílených koloběžek či kol se velkoryse snaží neplést do cesty chodcům. Bohužel to ale odnáší pražská zeleň.

  Problémem nejsou jen koloběžky, ale i sdílená kola.

  A třeba takovou ulici Veleslavínova na Starém Městě mohou silničáři rovnou uzavřít. Protože projít skrz ni vyžaduje skutečně neobyčejnou hbitost a zručnost.

  I takto vypadají ulice Prahy.

  Podle zastupitele a starosty Prahy 7 Jana Čižinského jsou sdílená kola, skútry i koloběžky skvělá věc. Zakopávat o ně na chodníku nebo nezaparkovat, protože stojí uprostřed parkovacího stání, je prý ale k vzteku, míní Čižinský. Proto se jeho městská část dohodla s provozovatelem, aby poskytl data, kde uživatelé nejčastěji parkují. Toto řešení je ale beze změny zákona nedostatečné, navíc přichází až po několika letech a právě před volbami.

  Na další perličky z ulic Prahy, zamořených zeleným elektrickým terorem, se podívejte v galerii!

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 8:29 středa 11. ledna 2023. Anketa je uzavřena.

  • Super
   15
  • Tvl
   14
  • Haha
   13
  • Trapas
   10
  • Sladký
   5
  • Cože
   4
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...