Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Polívka, Geislerová či Kocáb! Celebrity se loučily se Schwarzenbergem v Lucerně

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně. | foto: Pavel Dvořák/Tilen Vajt

  Po smuteční mši v Katedrále svatého Víta následovala vzpomínková akce v pražské Lucerně s názvem „Karel žije dál!“, kde si lidé mohli připomenout život zesnulého politika Karla Schwarzenberga. Zavzpomínat na bývalého ministra zahraniční dorazili političtí matadoři Alexandr Vondra a Miroslav Kalousek, nechyběli ale také známé tváře českého showbyznysu. Nechyběli Bolek Polívka s Ester Geislerovou, kteří se objevili i na pohřbu.

  V sobotu od 12 hodin se v Katedrále svatého Víta uskutečnila smuteční mše za nedávno zesnulého Karla Schwarzenberga. Pár hodin poté, co vůz s rakví odjel z nádvoří Pražského hradu se někteří smuteční hosté přesunuli do pražské Lucerny, kde probíhala speciální akce na počest známého politika.

  „Karel byl zásadový a statečný politik,“ řekl o Schwarzenbergovi Miroslav Kalousek, který se na akci „Karel žije dál!“ objevil.

  Z české politické scény přišel na kníže do Lucerny zavzpomínat také člen ODS Alexandr Vondra. „Byl to poslední kavalír v Čechách a v možná i v Evropě,“ nechal se slyšet Vondra.

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.

  Celá událost měla „punkový charakter“ a program byl hodně uvolněný. Prodávaly se vzpomínkové předměty, na chodbě si lidé mohli prohlédnout archivní fotografie a zahřát se svařákem či grogem.

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.

  V music baru probíhal několikahodinový koncert, během něhož se na pódiu vystřídalo mnoho kapel.

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.

  Vystoupil například Michael Kocáb s uskupením Horňácké Chrbáty. Představil se ale také Dan Bárta. Z řečníků si lidé mohli poslechnout například disidenta Jiřího Chmela či bývalého senátora Michaela Žantovského.

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.

  Program v music baru moderovala Světlana Witovská s Jindřichem Šídlem. V kině Lucerna se promítaly filmy ze Schwarzenbergova života: Můj otec, kníže, Chůze lesem a Zle, matičko, zle, Schwarzenberci zde!

  Vzpomínková akce na Karla Schwarzenberga, která zemřel v neděli 12. listopadu ve vídeňské nemocnici, přilákala do pražské Lucerny také mnoho známých tváří z herecké branže.

  Dorazil například Bolek Polívka, Zuzana Stivínová, Martin Myšička či Kryštof Rýmský. Ester Geislerová, která byla i na pohřbu, si užila koncert s partou přátel.

  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.
  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.
  Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem v pražské Lucerně.

  Na všechny fotky z akce se podívejte do galerie pod článkem.

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...