Jozefu Chovancovi zemřela manželka. Tvrdě dře i přes bolestivou ztrátu

18. července 2018
Bývalý vynikající fotbalista Jozef Chovanec se ujal vedení komise českých rozhodčích. Se začínající sezonou má práce nad hlavu, přitom v soukromé rovině se musí vyrovnávat s obrovskou ztrátou. Jak informoval deník Blesk, před pár dny mu po těžké nemoci zemřela manželka.

Liga klepe na dveře a ve strukturách českého fotbalového svazu to pochopitelně vře. Napilno mají i v komisi rozhodčích, které nově šéfuje bývalý skvělý hráč i trenér Jozef Chovanec.

Nevděčnou práci nejenže vykonává pod ohromným tlakem, v soukromém životě se navíc musí vyrovnávat s těžkou ztrátou. Po boji se zákeřnou nemocí zemřela jeho třiapadesátiletá manželka Jitka.

„Přišlo to nečekaně a náhle. Já a moje rodina jsme prožili velkou bolest,“ popsal Chovanec Blesku, jak společně se dvěma dcerami její smrt vnímal.

Ačkoliv svou ženu pochoval teprve před pár dny, včera už se Chovanec na Strahově zúčastnil seminářů a jako šéf dohlížel na předsezonní testy rozhodčích. Fotbal je pro něj totiž i únikem od krušné reality.

Chovanec dohlíží na testy rozhodčích.

„To smutné, co se mi přihodilo, to byla osobní věc. Tuhle práci jsem vzal rád,“ vysvětlil, že je po úspěšné hráčské i trenérské kariéře plně odhodlán i na tu zřejmě nejnevděčnější práci ve fotbale. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:23 čtvrtek 15. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

  • 10
  • 9
  • 7
  • 6
  • 6
  • 5
Komentáře