Sexuální útok na Jiřího Wolkera: Mladíci zneužili sochu básníka

Vandalové předstírali sex se sochou Jiřího Wolkera! | foto: Profimedia, koláž Expresu

Jsou to sotva tři týdny, co byla v Prostějově odhalena socha básníka Jiřího Wolkera, a místní už musejí skousnout pořádnou ostudu. Na sociálních sítích se totiž objevila fotka dvou alkoholem notně posílených mladíků, kteří se cestou z hospody na připomínce české literární legendy pěkně vyřádili. Jeden z nich si stáhl kalhoty a se sochou Wolkera předstíral orální sex!

Ve středu 28. března byla na náměstí T. G. Masaryka představena socha básníka Jiřího Wolkera, který se i přes brzkou smrt ve čtyřiadvaceti letech nesmazatelně zapsal do českých dějin. Symbolicky byla umístěna tak, aby Wolker i po 94 letech od smrti mohl hledět na svůj zdejší rodný dům.

„Věřím a doufám, že se socha stane lákadlem pro návštěvníky Prostějova. A zároveň, že probudí zájem i o Jiřího Wolkera samotného,“ říkal autor díla Miloš Karásek při slavnostním odhalení, kterého se zúčastnili významné osobnosti či politici.

Zájem veřejnosti socha skutečně budí, bohužel ne vždy na to mohou být místní občané hrdí. To je i případ dvou mladých opilců (22 a 25), kterým socha literárního génia padla do oka minulý týden cestou z hospody.

Výtečníci chtěli dost možná zapůsobit na společnost dvou slečen, a tak jeden z nich k soše vylezl, stáhl si kalhoty a začal předstírat, že má s Jiřím Wolkerem orální sex. Jeho kamarád si kalhoty stáhl také a soše básníka se pro změnu posadil na klín.

Socha Jiřího Wolkera v Prostějově.

Socha Jiřího Wolkera v Prostějově.

Ať už dvojice svým podivným chováním na dámskou společnost zapůsobila, či nikoliv, všichni se každopádně velmi dobře bavili. Kamarádky si celý akt nafotily a následně ho zveřejnily na sociální síti. K jejich smůle si fotografií všimla i policie, která už celou záležitost prověřuje.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:15 15. srpna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  45
 • Haha
  21
 • Super
  10
 • Tvl
  10
 • Sladký
  9
 • Cože
  8
Komentáře