jít naiDNES.cz

Herec Mádl vyčetl Zemanovi chlast na recepcích a schytal to jak bumerangem

V posledních dnech se detailně přetřásalo obchodní faux pas českého prezidenta Miloše Zemana a jeho týmu, který naletěl slibům nejen čínských představitelů investiční skupiny CEFC o neexistujících desítkách miliard korun, které budou v České republice zainvestovány. Mezi škodolibými komentáři na adresu prezidenta se neztratil ani ten od Jiřího Mádla.

Od dob, kdy po voličích herec a režisér Jiří Mádl chtěl, aby „přemluvili bábu“ a volili demokratické strany namísto rudého nebezpečí, uplynulo již pár let a leccos se změnilo.

Nezměnila se však jeho chuť komentovat politické události, když se tu a tam angažuje ve prospěch domácích prozápadních politiků. Mezi ně ovšem Miloše Zemana nepočítá.

Zmařené sny o čínských investicích v ČR provází nejen nejasné zmizení prezidentova čínského poradce, ale také detaily, z nichž vyplývá zadlužení CEFC vůči domácímu holdingu J & T, jenž Číňanům na investice půjčil 11,5 miliardy korun. Trapné mediální přestřelky a vzkazy Zemanova oblíbence Jaroslava Tvrdíka na důvěryhodnosti celé lapálii také nedodaly.

„Hezky, Miloši! Teď už jsi prezidentem dolních 16 milionů. Asi je lepší spoléhat se na partnery v naší Evropě. I když nemají vždycky na recepcích tolik chlastu,“ napsal Jiří Mádl na svém facebookovém profilu ke sdílenému článku serveru Echo24. Nelibost Zemanových příznivců na sebe nenechala dlouho čekat, jako tomu bylo již mnohokrát v minulosti.

22.května 2018 v 17:31, příspěvek archivován: 28.května 2018 v 19:42

Hezky, Milosi! Ted uz jses prezidentem dolnich 16 milionu.
Asi je lepsi spolehat se na partnery v nasi Evrope. I kdyz nemaj vzdycky na recepcich tolik chlastu.

https://echo24.cz/…/vsechny-zemanovy-cinske-miliardy-zaplat…

„Vy si s prezidentem tykáte? Nemusíte ho mít rád, ale slušnost je to, co vaší generaci chybí. Namyšlená sebestředná zlatá mládež,“ píše paní Jana a Mádl to schytává i jako pouhý umělec přes brambůrky v reklamě, u kterých měl zůstat.

Mádl to od některých pěkně schytal. To mu ale asi vůbec nevadí.

Mádl to od některých pěkně schytal. To mu ale asi vůbec nevadí.

„Koho zajímá nějaký Mádl, je to zamindrákovaný tlučhuba, který si myslí, jak je in, když druhé uráží,“ volí hrubější kalibr pan Jiří a také někteří další označují kdysi populárního snowboarďáka za duševního omezence. „Čím méně talentu, tím více angažovanosti,“ píše další.

A to je vlastně klasický scénář pokaždé, když nějaký podobný post zveřejní. Vzhledem k tomu, že se Jiří Mádl se svou politickou orientací nikterak netají, volí západní hodnoty před východními, dává přednost členství v EU a NATO před pakty s Ruskem nebo Čínou, nemůže se zavděčit početné skupině názorových odpůrců.

A tak to spíše vypadá, jako by rád tyto spoluobčany provokoval. Přiznej se, Jirko...

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 5:18 26. září 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  392
 • Super
  197
 • Haha
  53
 • Tvl
  42
 • Cože
  24
 • Sladký
  13
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat