Drahoš před volbami do Senátu otočil: Nejsem žádný eurohujer, migranty nevítám!

Jiří Drahoš kandiduje do Senátu. | foto: Profimedia.cz

I když Jiří Drahoš před časem připustil, že by pro Česko neměl být problém přijmout 2600 prověřených migrantů, před volbami do Senátu svá slova výrazně poupravil. „Málokdo věří, že by do budoucna zůstalo jen u těch 2600 oficiálně přidělených,“ říká s tím, že nemá smysl rozvážet uprchlíky po osmadvaceti zemích. Změnil názor, nebo jen cílí na voliče?

„Můj postoj k migraci je jasný. Jsem jednoznačně proti kvótám. Výkřiky typu Stop migrantům ale žádnou migraci nezastaví,“ míní nedlouho před senátními volbami neúspěšný prezidentský kandidát Jiří Drahoš.

Podle něj jde o problém politický, bezpečnostní, kulturní i ekonomický, který bez dohody s ostatními evropskými zeměmi nevyřešíme. „Jak napsal Karel Havlíček Borovský: Kéž by nám Pán Bůh všeliké to vlastenčení z huby do rukou vraziti ráčil. Začněme tak, že se přestaneme osočovat,“ podotýká.

„Pokračujme hájením vlastních pozitivních hodnot, díky kterým je Evropa nejlepším místem k životu. Domluvit se neznamená ustupovat,“ dodává Drahoš na svém facebookovém profilu. Ústy své manželky se ale brání nařčení, že je „eurohujerem“.

Kromě pozitivních ohlasů ale sklidil i pár kritických. „Nedávno jste prohlásil, že není problém pro naši zemi přijmout asi 2600 prověřených migrantů dle kvót. My na to máme. K tomu přidáme slučování rodin, další členy rodiny a dál a dál. Kde se to zastavíme? Řekl bych, že lžete a to by slušný člověk dělat neměl,“ reagoval František Novotný.

„Jaký máte názor na současnou situaci v Saské Kamenici po zavraždění pětatřicetiletého Němce?“ ptá se Miroslava Beranová.

Drahošovi lidé také vytýkají, že v honbě za významným postem mění názory jako ponožky. „Zbytečný turista od koryta ke korytu. A furt nic?!“ pídí se Danny Tramp.

Podle bookmakerů i politologů má Jiří Drahoš velmi reálné šance, že v bitvě k křeslo v Senátu uspěje. Už brzy se možná ukáže, jestli jeho recept na řešení otázek migrace bude konečně ten správný a jak pevně si stojí za svými názory.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 19:31 29. prosince 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  77
 • Haha
  15
 • Tvl
  10
 • Cože
  9
 • Super
  7
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat