Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Pomáhal odklízet tělo Petry z Jihlavy: Doležal si změnil jméno a žije život plný alkoholu

  Jakub Doležal, který si odseděl čtyři roky za to, že pomáhal odklízet tělo brutálně zavražděné Petry z Jihlavy, si podle zdroje Expresu změnil jméno. | foto: Internet

  Jako jediný ze tří odsouzených za vraždu teprve patnáctileté Petry z Jihlavy je na svobodě. Jakub Doležal měl mít na starosti „pouze“ uklízení těla, navíc spolupracoval s policisty, a tak si od soudu odnesl jen čtyřletý trest. Před svou minulostí se rozhodl prchnout. Podle člověka, s nímž Expres hovořil, se Doležal odstěhoval z Jihlavy a změnil si jméno, dnes je z něj Marek. Náš zdroj s ním o hororovém případu z roku 2013 mluvil mezi čtyřma očima a dobrý pocit z toho nemá.

  V roce 2013 vyhodil Michal Kisiov patnáctiletou Petru z okna, pád ale přežila, a tak si mladík pozval na pomoc dva kamarády.

  Tomáš Zavřel mu pomáhal nebohou dívku škrtit rukama i drátem od počítače. Nakonec ji Kisiov ukopal, za což dostal výjimečný trest 25 let, jeho komplic si odnesl 22 let.

  Třetí do party, Jakub Doležal, dostal jen čtyři roky. Vražedného běsnění se zúčastnit neměl, Petřino tělo ale potom s kamarády likvidoval. Dnes už je na svobodě.

  Expres o případu psal o víkendu (ZDE). V článku jsme zmínili, že se po Doležalovi slehla zem. Jenže pak se nám ozval člověk, podle něhož to není tak úplně pravda. Komplice brutálních vrahů dobře zná a prozradil nám, co se s Doležalem po propuštění stalo.

  „Zem se po něm tak úplně neslehla. Přejmenoval se, našel si práci, dělá seřizovače a žije si nový život, jako by se nic nestalo. Teď se jmenuje Marek Doležal a bydlí v Humpolci,“ prozradil nám zdroj, který si přál zůstat v anonymitě.

  Jakub Doležal, ze kterého je podle zdroje Expresu Marek.

  Jakub Doležal, ze kterého je podle zdroje Expresu Marek.

  Doležal se tak možná inspiroval kamarádem a hlavním iniciátorem Petřiny brutální vraždy Michalem Kisiovem. Ten se ve vězení přejmenoval na Michala Ambrosiuse Pokorného, jenže zatímco o něm to všichni vzhledem k medializaci případu vědí, Doležal se z Jihlavy pod novou identitou vytratil v tichosti.

  Podle našeho zdroje se z něj ale za mřížemi vzor ctnosti nestal.

  „Je to člověk, který po půlce flašky rumu padá volným pádem na zem. Myslím si, že bere nějaké léky. Má zabavený řidičský průkaz za omamné a psychotropní látky, nejspíš je to narkoman, tak jako půlka jeho rodiny,“ říká zdroj, podle něhož si Doležal drží práci jen díky poměru příbuzné s ředitelem firmy.

  „Tady v Humpolci už ho lidé také moc nemusejí. Chodí dost často pít, dělá problémy, navážel se tu do Ukrajinců a podobně,“ dodává.

  Jakub Doležal dostal čtyři roky a trest si už odseděl. Vlevo je Tomáš Zavřel, v...

  Jakub Doležal dostal čtyři roky a trest si už odseděl. Vlevo je Tomáš Zavřel, v pozadí Michal Kisiov.

  Člověk, který se s Doležalem nejednou setkal tváří v tvář, se ho prý jednou zeptal i na osudnou noc, kdy byl přítomen vraždě patnáctileté Petry. Během ostře sledovaného soudního procesu panovaly nad jeho účastí otazníky. 

  Doležal tvrdil, že se Kisiova bál, odvracel zrak a zacpával si uši. S odklízením těla prý pomáhat nemohl, protože se mu z krve dělá špatně. Kisiov se Zavřelem zase tvrdili, že je Doležal naopak při vražedném běsnění hecoval.

  „Když jsem měl tu čest s ním mluvit na rovinu, rozbrečel se jako malá holka a tvrdil, že ho ke všemu donutili. Ale když jsem mu na to řekl, že mě by k tomuhle nikdo nedonutil ani s pistolí u hlavy, neměl žádnou odpověď. Osobně si myslím, že kdyby mu ti dva (Kisiov se Zavřelem, pozn. red.) nevěřili, hodí ho do toho kontejneru taky. Ale věřili mu a on teprve až ve vězení na radu svého právníka otočil a udělal ze sebe chudáčka,“ tvrdí zdroj.

  Michal Kisiov se radí s právničkou Klárou Slámovou.

  Michal Kisiov se radí s právničkou Klárou Slámovou.

  „Já spíše po rozhovoru s ním věřím tomu, že vrahy motivoval,“ krčí rameny.

  Krajský soud v Brně každopádně rozhodl, že pro to neexistuje dostatek důkazů. Doležalovi uložil trest ve výši dvou let za to, že Kisiovovi a Zavřelovi pomáhal. Vrchní soud v Olomouci pak trest zpřísnil na čtyři roky.

  Na svobodu se Doležal dostal v roce 2017.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Brnem otřásla brutální vražda. Podezřelý je boxer, útočil pod vlivem drog

  Premium Na dveřích garáže jsou patrné skvrny od krve, před ní stojí několik svíček. Toto místo v ulici Černovičky v brněnské...

  Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

  Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

  Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

  Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz