Každý touží po lásce, téměř každý touží po vztahu. V prvních etapách se zamilované hrdličky oslovují těmi nejsladšími jmény. Po rozchodu přijde prudký obrat. Čím to je? Proč má tak vysoké procento populace problémy ve vztazích? Odpovědi přinesl renomovaný psycholog Jeroným Klimeš pro XTV.
„Než ti lidé vstoupí do rozchodu, je to samý miláček a láska. Pak přijde rozchod, začnete být paranoidní a mít pocit, že vám dělá naschvály, a najednou se z miláčků stanou krávy a čubky. Oni opravdu nejsou schopni přijít si na jméno,“ řekl Klimeš s tím, že nejčastěji se lidé rozcházejí kvůli hloupostem.
Podle Klimeše je velké procento populace neschopno mít zdravý vztah, natož v něm vychovávat děti.
„Podle různých studií víme, že je v populaci kolem pěti procent psychopatů. Ale kolem dvaceti pěti procent lidí chodí po světě s nějakou psychiatrickou diagnózou,“ tvrdí odborník na lidské duše. Podle něj by většina z těchto lidí neměla do manželství nikdy vstupovat.
„My máme v populaci takovou psychiatrickou zátěž a omezení způsobilosti se dává jednou za uherský rok. Ale těch lidí nezpůsobilých vychovávat děti, nakládat s penězi jsou kvanta. Přitom soudy dnes prohlásí všechny lidi za svéprávné a ti lidi tu dělají psí kusy,“ míní Klimeš.
„Smrt idealizuje, z maminky se stane anděl, který byl nadpozemsky krásný, úžasná maminka. Jakmile je rozvod, tak ze stejné maminky se stane kráva a ze stejného tatínka se stane kretén. Tak se dnes vychovávají z dětí krávy a idioti,“ říká psycholog.
Lidí, kteří se rozcházejí v dobrém, je podle psychologa také velké procento. Ti ale nevyhledávají pomoc odborníků. „Každá trojková obec má OSPOD. Ať přijdete na jakýkoliv OSPOD, tak tam každá ta sociální pracovnice má až deset takových případů a jejich spisy. Tihle nezpůsobilí a nepoužitelní rodiče se dají měřit podle tloušťky těch spisů, čím tlustší, tím nezpůsobilejší,“ dodává Klimeš.
Fotogalerie |