Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Slávistický boss Tvrdík ve válce s chuligány: Ublížili jste klubu, vyřadíme vás!

  Jaroslav Tvrdík na svém Twitteru vyhlásil válku fotbalovým chuligánům, kteří v neděli hodili pyrotechniku do sektoru hostujících fanoušků. Boss fotbalové Slavie uvedl, že pravděpodobně bude mít úřadující mistr pro příští zápas opět uzavřenou tribunu Sever. Výtržníky chce Tvrdík co nejdříve za pomoci policie identifikovat a udělit jim trest.

  Pražská Slavia v neděli hostila v Sinobo aréně Sigmu Olomouc. Zápas vyhrála 1:0, ale výhra měla pořádně hořkou pachuť. 

  Skutečné fanoušky sešívaných totiž pořádně vytočilo chování několika chuligánů, kteří z nepochopitelných důvodů hodili v závěru zápasu pyrotechniku do sektoru fanoušků Sigmy.

  K podobnému incidentu došlo letos v březnu, kdy fanoušek Plzně na sparťanském stadionu hodil světlici na tribunu, kde seděly rodiny s dětmi, a poranil mladou fanynku.

  Teď se nejspíše nikomu nic nestalo, ale i tak boss sešívaných Jaroslav Tvrdík na sociální síti Twitter pořádně běsnil.

  „Dnes to bylo naposledy, kdy klub poskytl bezplatné náhradní plnění za uzavřenou tribunu Sever. Všichni ti, kteří hodili světlice do sektoru hostů, překročili všechna psaná i nepsaná pravidla a strašně ublížili Slavii,“ uvedl Tvrdík.

  „Považujeme fans za jeden z klíčových faktorů úspěchu. Pro ně fotbal děláme. Věřili jsme garancím tribuny Sever. Ujištěním, že si pořádek dokážou zjednat sami. Uděláme maximum pro identifikaci všech, co se dopustili porušení pravidel bezpečnosti. A pro jejich vyřazení z řad slušných fans,“ dodal boss loňského mistra.

  „Klub spolupracuje s Policií ČR na identifikaci a dopadení pachatelů této trestné činnosti. Další opatření dnes přijme mimořádné představenstvo klubu,“ stojí v posledním tweetu Jaroslava Tvrdíka.

  Slavia řeší problémy se svými fanoušky už delší dobu. Za pyrotechniku klub v minulé sezoně zaplatil nespočet tučných pokut. Za rasistické pokřiky na sparťana Guélora Kangu z posledního kola loňské nadstavby měla Slavia uzavřenou severní tribunu pro první domácí duel letošní sezony.

  Právě na tribunu Sever chodí nejradikálnější fanoušci. Ti tak museli být přesunuti na protilehlou tribunu a sektor hostujících fanoušků tak měli na dosah, čehož někteří jedinci využili.

  Po vhození pyrotechniky do hostujícího sektoru se v Edenu ozýval ohlušující pískot. Nesouhlas s chováním chuligánů vyjádřili i sami hráči, kteří odmítli přistoupit k fanouškům na klasickou děkovačku.

  „Mrzí mě, co se během zápasu odehrálo. Fanoušci jsou náš hnací motor, ale bohužel se tam odehrály takové momenty, že naházeli dýmovnice do druhého kotle. To se nám hráčům ani ostatním fanouškům nelíbilo. Proto jsme k nim ani nešli při děkovačce, abychom jim ukázali, že nejsme pro, aby tohle dělali. Naštěstí se snad nic nestalo, že by třeba někoho popálili, ale tohle se nedělá,“ řekl po zápase brankář Slavie Ondřej Kolář.

  „Oni jsou celý zápas skvělí a pak to takhle pohnojí. Pak se kvůli tomu nastavuje pět minut, jsme vyřízení, na stadionu se pomalu nedá dýchat. Tohle dělat nemůžou. Z posledních pěti zápasů máme skoro třikrát zavřenou tribunu Sever. To je hrozný průšvih a pak nám zavřou nejdůležitější část stadionu,“ doplnil ho jediný střelec gólu v nedělním zápase Vladimír Coufal.

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 16:24 úterý 26. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • Haha
   48
  • Super
   39
  • Sladký
   39
  • Tvl
   38
  • Cože
   36
  • Trapas
   32